W Chorwacji istnieje wiele miejsc, gdzie można znaleźć plaże i wybrzeża piaszczyste i z drobnymi kamyczkami. Cel podróży, noclegi i plaże przyjazne dzieciom należy wybrać w sposób przemyślany. Zestawienie 10 plaż przygotowanych przez witrynę Adriaquest na pewno pomoże w wyborze.10
chorwacja-medulin
Jedno z najbardziej znanych miejsc przyjaznych dzieciom na wyspie Istria to Medulin, z najlepszą piaszczystą plażą Bijeca
Rodzinom z większymi dziećmi warto wspomnieć, że w tym roku został otwarty Aquapark Istralandia w Novigradzie. Z większości miast Istrii co rano wyruszają dodatkowe autobusy do wodnego parku przygód.

Medulin – rybacka wioska w Chorwacji, na Istrii, kilka kilometrów od Puli.

9
chorwacja-umag
Sol Polynesia i otoczona lasem sosnowym Laguna Stella Maris to dwie plaże miasteczka Umag godne polecenia rodzin z małymi dziećmi

Umag – miasto w Chorwacji, położone na wybrzeżu półwyspu Istria (Istarska županija).

Miasto jest również znanym ośrodkiem turystycznym z wieloma campingami ciągnącymi się wzdłuż wybrzeża Adriatyku.

8
chorwacja-lopar-luner-marina
na wyspie Rab warto odwiedzić Lopar - z 22 plażami, wśród nich 3 najsławniejsze, Rajska Plaza, Ciganka i Sahara.

Miasto – miasto w Chorwacji, na wyspie Rab.

7
chorwacja-krk-hotel
Jeśli nie przepadacie za promami i czekaniem, to wybierzcie się przez most na wyspę Krk. ą tu plaże, gdzie woda jest szczególnie płytka, usłana drobnymi kamyczkami, dzięki czemu morze jest krystalicznie czyste.

Krk (wł. Veglia, niem. Vegl, łac. Curicta) – największa wyspa Chorwacji, położona na Morzu Adriatyckim, w Zatoce Kvarner, na południowy wschód od Rijeki i połączona ze stałym lądem Krckim Mostem o długości 1 430 m.

W południowej części znajdują się dwa pasma górskie z najwyższym szczytem Obzova (569 m n.p.m.). W kotlinie nad zatoką Bascanska Draga znajduje się duży ośrodek wypoczynkowy – Baška, z kamienistą plażą o długości 1 900 m. Inne ważniejsze ośrodki turystyczne to Omišalj na północy wyspy.

6
chorwacja-mali-losinj-mirakul
Na wyspie Losinj znajdziemy i skaliste, i kamieniste, i piaszczyste, i betonowe, a nawet żwirkowe plaże, każdy może wybrać coś dla siebie.

Mali Lošinj – miasto w Chorwacji, na wyspie Lošinj. Częścią miasta jest osiedle Veli Lošinj.

5
chorwacja-crikvenica
Płatne plaże są piaszczyste i wyposażone we wszystko. Bilet wstępu nie kosztuje wiele i możemy za darmo korzystać z pryszniców.
Z prawej i z lewej strony plaży miejskiej znajdują się mniej popularne, za to bezpłatne plaże.

Crikvenica – miasto w Chorwacji (Primorsko-goranska županija) nad Zatoką Kvarnerską (Adriatyk), kilkadziesiąt kilometrów na południowy wschód od Rijeki.

4
chorwacja-zadar
Na rozciągającej się na kilka kilometrów plaży są place zabaw, sprzęt i akcesoria do sportów wodnych.

Zadar (wł. Zara) – miasto w Chorwacji (Dalmacja), nad Morzem Adriatyckim.

Miasto znane jest ze słynnego wiśniowego likieru Maraschino. Niedaleko przystani promowej w nadbrzeże wbudowane są organy, które wydają niski dźwięk, gdy nadchodzi fala. Dlatego odnosi się wrażenie, że ten dźwięk pochodzi z morza.

3
chorwacja-biograd-na-moru
W okolicy miasteczka jest wiele bardzo ładnych, piaszczystych plaż. Tu nawet przed i po sezonie głównym pogoda jest przyjemna, a morze ciepłe.

Biograd na Moru (wł. Zaravecchia, węg. Tengerfehérvár) – miasto w północnej Dalmacji w Chorwacji, między Zadarem a Šibenikiem. Leży nad Morzem Adriatyckim naprzeciwko wyspy Pašman.

2
chorwacja-omis
Przyjemna miejscowość z piaszczystą plażą, która jest darem natury, a nie dziełem ludzi. Piasek znajdujący się w zatoce jest dostarczany przez rzekę Cetinje.

Omiš (wł. Almissa) – miasto w Chorwacji, 21 km od Splitu. Położone jest nad Adriatykiem przy ujściu rzeki Cetiny tworzącej kanion u podnóża skalnego masywu Mosor.

Bol
chorwacja-bol
Na koniec został prawdziwy cud natury, codziennie zmieniający się Złoty Róg (Zlatni rat) na wyspie Brac, koło miejscowości Bol.
Wiatr i morze wedle swojego upodobania zmieniają kształt tego wąskiego pasu lądu.
W niektórych miejscach woda bardzo długo sięga tylko kolan, dzieci mogą się zatem tu kąpać bezpiecznie, a rodzice mają możliwość odpoczynku.

Bol – miejscowość i zatoka w południowej części wyspy Brač na wybrzeżu dalmatyńskim w Chorwacji. Jest jednym z najbardziej znanych nadmorskich kurortów nad Adriatykiem.

Miasto posiada ogółem 15 km piaszczystych i kamienistych plaż, rozciągających się od zatoki Martinica na wschodzie do zatoki Blaca na zachodzie, z najbardziej znaną Zlatni Rat. Ten kamienisty cypel stanowi unikatowy fenomen i jest wcinającym się w głąb morza półwyspem, którego kształt i położenie zależą od wiatru i prądów morskich.

 
 

Katagoria: rankingi miejsc wakacyjnych
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 1290  razy.