„Turcja w sandałach” przedstawia subiektywne zestawienie najlepszych tureckich miejscowości wypoczynkowych.

turcja-w-sandalach_logo5
turcja-anamur
W przeciwieństwie do wymienionych wyżej miejscowości Anamur nie znajduje się w ofercie polskich biur podróży. Jest to kurort wybitnie turecki, położony na wschód od Alanyi. Ogromny plus należy się Anamurowi za bardzo długie, piaszczyste plaże. Miłośników zwiedzania ucieszy bliskość do ruin starożytnego miasta Anamurium oraz twierdzy Mamure. Zwolennicy rozrywek znajdą tu zarówno kluby i restauracje, jak i dyskoteki. Pewną niedogodnością jest dojazd: krętą drogą wzdłuż wybrzeża.

Anamur – miasto w Turcji w prowincji Mersin.

4
turcja-bodrum
Bodrum to kurort, który doczekał się nawet piosenki w wykonaniu słynnej tureckiej piosenkarki Hande Yener. Położony na półwyspie wytyczającym umowną granicę między wybrzeżem egejskim i śródziemnomorskim przyciąga co roku rzesze wczasowiczów. Trzeba przyznać, że trudno oprzeć się urokowi Bodrum, na który składa się niska zabudowa w stylu 'greckim', potężny zamek św. Piotra z ciekawym Muzeum Archeologi Podwodnej oraz historyczna otoczka związana z lokalizacją w tym miejscu jednego z Siedmiu Cudów Świata - słynnego Mauzoleum w Halikarnasie.

Bodrum (gr. Αλικαρνασσός, formalnie Bodrum, poprzednio Petronium, pierwotnie Halikarnas) – miejscowość w południowo-zachodniej Turcji w prowincji Muğla.

Miasto jest znaną miejscowością wypoczynkową, słynącą z klubów nocnych, sportów wodnych oraz zabytków. Każdego roku Bodrum odwiedza kilkaset tysięcy turystów.

3
turcja-cesme
Szeroki wybór lokali i dyskotek, niezłe plaże w okolicy oraz ciekawe wycieczki po okolicy to główne zalety Kuşadası. Łatwo stąd wybrać się do słynnego Efezu oraz nieco mniej znanych miast starożytnych: Miletu i Prieny, jak również popłynąć na grecką wyspę Samos.

Miejscowość wypoczynkowa położona na półwyspie o tej samej nazwie, będącego z kolei zachodnią częścią półwyspu Karaburun nad Morzem Egejskim. Nazwa Çeşme wywodzi się od tureckiego słowa o tym samym brzmieniu, oznaczającego fontannę lub źródło. Rzeczywiście w okolicach tej miejscowości znajduje się wiele źródełek wodnych.

turcja-w-sandalach_logo

2
turcja-antaya
Alanya nad Morzem Śródziemnym to najprawdopodobniej najbardziej znana turecka miejscowość wypoczynkowa.
Nie należy jednak zapominać o walorach turystycznych samej Alanyi, jej malowniczej twierdzy górującej nad okolicą oraz szerokim wyborze wycieczek, wliczając w to wypad do Kapadocji, trudny do realizacji z miejscowości nad Morzem Egejskim.

Antalya (gr. ΑττάλειαAttália, łac. Attalea) – miasto w południowo-zachodniej Turcji, nad zatoką Antalya (Morze Śródziemne) w starożytnej krainie Pamfilia, u południowych podnóży gór Taurus, ośrodek administracyjny prowincji Antalya.

turcja-cesme
Największe plusy tej miejscowości to: wspaniały klimat, uważany już od czasów starożytnych za najlepszy na świecie oraz piaszczyste plaże w okolicy. Sama miejscowość jest niewielka, brak tu hoteli-molochów, ale podczas wakacji przeżywa najazd tureckich wczasowiczów. Osobom lubiącym aktywny wypoczynek Çeşme może zaoferować możliwość uprawiania windsurfingu oraz kite-surfingu.

Miejscowość wypoczynkowa położona na półwyspie o tej samej nazwie, będącego z kolei zachodnią częścią półwyspu Karaburun nad Morzem Egejskim. Nazwa Çeşme wywodzi się od tureckiego słowa o tym samym brzmieniu, oznaczającego fontannę lub źródło. Rzeczywiście w okolicach tej miejscowości znajduje się wiele źródełek wodnych.

turcja-w-sandalach_logo

 
 

Katagoria: rankingi miejsc wakacyjnych
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 713  razy.