5 obowiązkowych rzeczy w plecaku podróżnika

Będąc w podróży warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu – organizacja bagażu stanowi istotny aspekt wszelakich wypraw, a optymalne zaplanowanie niezbędnych w podróży akcesoriów stanowi fundament, zapewniający komfort oraz bezpieczeństwo.

 

Pakowanie plecaka powinno więc odbywać się w spokoju i skupieniu, żeby zniwelować ryzyko przeoczenia ważnych elementów bagażu – jest to wyjątkowo trudne w sytuacji, gdy podróżnik nabywa bilet last minute – polując na najtańszy lot warto przygotować się na szybkie pakowanie.

Ułatwieniem będzie wcześniejsze stworzenie listy obowiązkowych rzeczy w plecaku podróżnika.

 

1. Dokumenty, pieniądze/karta płatnicza

Podstawą podczas podróżowania jest posiadanie przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość oraz uprawniających do przekraczania granic – należy więc zabrać ze sobą zarówno dowód osobisty, jak i paszport. Zazwyczaj wydaje się, że jeden z tych dwóch dokumentów wystarczy, jednak zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, w których niezbędne okazuje się posiadanie obydwu.

Warto wspomnieć o propozycji wyposażenia się w kserokopie wymienionych dokumentów – jest to alternatywa zabezpieczająca na wypadek kradzieży – wykonane ksero należy przewozić w innym miejscu niż oryginały.

Kolejnym oczywistym elementem są środki płatnicze – zarówno w formie gotówki w walucie obowiązującej w kraju docelowym podróży, jak i na karcie płatniczej. Szacując budżet warto uwzględnić nieco zapasu finansowego, na niezaplanowane i nagłe potrzeby.

 

2. Ubrania

Odzież stanowi oczywisty składnik bagażu, także podręcznego. W zależności od czasu trwania podróży oraz jej miejsca, pakowaną garderobę należy dostosować do panujących temperatur i przewidywanych prognoz pogodowych. Warto zabezpieczyć się na każdą możliwą ewentualność, żeby zapobiec zaskoczeniu przez warunki atmosferyczne.

Kryteria wyboru ubrań, adekwatnych w odniesieniu do podróży opierają się przede wszystkim na wygodzie. Najlepiej więc wybrać odzież nie wymagającą prasowania oraz szybkoschnącą – zrobienie szybkiej przepierki w podróży umożliwia ograniczenie liczby zabieranych ubrań.

 

3. Kosmetyki

Pakując plecak warto zaopatrzyć się w niezbędne kosmetyki codziennego użytku – szczoteczka i pasta do zębów, szampon oraz mydło pod prysznic wydają się podstawą wyposażenia kosmetycznego. W sklepach kosmetycznych dostępne są opakowania w mniejszych wersjach, przeznaczone właśnie do celów podróżniczych. Zajmują one mniej miejsca niż standardowe kosmetyki i sprawdzają się doskonale na krótsze podróże.

 

4. Leki i akcesoria apteczne

Nie sposób zapomnieć o akcesoriach ułatwiających codzienne funkcjonowanie w podróży – chusteczki nawilżane, plastry w różnych rozmiarach oraz środek odkażający rany to elementy niezbędnika podczas różnorodnych wypraw.

W przypadku zażywania stałych leków koniecznie należy o nich pamiętać. Ponadto warto zaopatrzyć się w środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz saszetki uzupełniające elektrolity podczas zakażeń żołądkowych.

 

5. Aparat fotograficzny

Najmniej konieczny, jednak warto mieć go przy sobie – robienie zdjęć podczas podróży nie jest obowiązkowe, jednak stanowi doskonałą możliwość uwiecznienia ulotnych chwil – późniejsze ich wspominanie podczas oglądania fotografii stanie się dobrym sposobem na spędzenie czasu i nostalgiczny powrót do odwiedzonych miejsc.

 

Po więcej porad dotyczących podróżowania zapraszamy na stronę

 

 

 

 
 

Katagoria: Porady wakacyjne
Słowa kluczowe: , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2813  razy.