Już za chwilę grudzień, a Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W tym czasie wiele miast w Europie przemienia się w prawdziwą zimową krainę czarów, przeobrażając rynki i inne place w przepiękne wioski, gdzie na straganach znajdziemy sztukę, rzemiosła, smakołyki i grzane wino.

Jednak nie wszystkie jarmarki bożonarodzeniowe są podobne – trivago.pl zebrało listę najbardziej ekscytujących marketów świątecznych w Europie, które znajdują się w nietypowych miejscach, a mianowicie w jaskini, na statku czy na stacji kolejowej.

 8 unikalnych Jarmarków Świątecznych w Europie

8
W wiosce Świętego Mikołaja - Laponia, Finlandia
Wydaje się, że nie ma lepszego miejsca na spędzenie okresu świątecznego, szczególnie Mikołajek, niż w Laponii – wiosce Świętego Mikołaja. Wioska Świąteczna jest otwarta cały rok - to park rozrywki, który znajduje się w odległości około 8 km od Rovaniemi w Finlandii.
Miejsce wydaje się być magiczne, a szczególnie dla dzieci. Dorośli mogą przenieść się tutaj choć na chwilę w świat dziecka. Na powierzchni 400-metrowego rynku możemy zobaczyć wiele straganów z pamiątkami, rzeźbami i prezentami świątecznymi. Od lokalnych rzemieślników zakupimy wiele rękodzieł, które możemy wysłać z poczty znajdującej się na terenie miasteczka, a widniejący na paczce adres wysyłki zadziwi nie jedną osobę.

Kiedy?
Otwarty przez cały rok

Hotele w Rovaniemi:
http://www.trivago.pl/rovaniemi-81656
7
W wesołym miasteczku i parku tematycznym – Goteborg, Szwecja
Park tematyczny Liseberg to największy tego typu park w Skandynawii. Słynie z drewnianego rollercoastera, w sezonie zimowym przemieniając się w prawdziwą atrakcję dla miłośników atmosfery świątecznej i atrakcji wesołego miasteczka. W parku znajdziemy więcej niż 80 straganów, na których możemy delektować się lokalnymi smakołykami. Po zakupach czekają na nas niesamowite atrakcje, między innymi 3 wieże swobodnego spadania, lub też 6 rollercoasterów. Przebywając w samym parku możemy poczuć się jak w podróży w czasie, mogąc na przykład odbyć wycieczkę po krainie królików, czy do odległego średniowiecza. W wielu zakątkach marketu usłyszymy śpiew chóru.

Kiedy?
Od 20 listopada do 31 grudnia

Hotele w Goteborg:
http://www.trivago.pl/goeteborg-52398/hotel
6
Na dworcu – Zurych, Szwajcaria
Ten jeden z najbardziej znanych marketów świątecznych w Szwajcarii znajduje się na stacji pociągów. Wraz z ponad 150 straganami, jest to jeden z największych marketów świątecznych w Europie. Zobaczymy tu również choinkę na 50 metrów wysokości, udekorowaną niezwykłymi kryształami Swarovskiego.

Kiedy?
19 listopada – 24 grudzień

Hotele w Zurychu:
http://www.trivago.pl/zurych-50610/hotel
5
Na łodzi – Vilshofen an der Donau, Niemcy
W spokojnym miasteczku we wschodniej Bawarii - w Vilshofen, znajduje się unikalny jarmark świąteczny, który częściowo mieści się na statku. Niepowtarzalną atrakcją marketu jest znajdująca się tam największa na świecie drewniana szopka, mierząca 20 metrów wysokości. Stragany mieszczą się nie tylko na samym statku, ale i na malowniczym brzegu Dunaju. Każdego roku rzemieślnicy i artyści z całego kraju przybywają tutaj w celu zaprezentowania swoich produktów.

Kiedy?
Od 27 listopada do 13 grudnia

Hotele w Vilshofen:
http://www.trivago.pl/vilshofen-5048
4
W parku rozrywki i ogrodzie Tivoli – Kopenhaga, Dania
Park rozrywki Tivoli został otwarty w 1943 roku i przez ostatnie 21 lat był gospodarzem tego nietypowego jarmarku świątecznego. Tivoli to drugi najstarszy park rozrywki na świecie.
W rozpoczynającym się w połowie listopada markecie świątecznym, goście witani są przez samego Świętego Mikołaja, mogąc podziwiać tradycyjną, drewnianą wioskę alpejską, która jest budowana na okres trwania jarmarku. Alejki ogrodów Tivoli zamieniają się na świetlne dróżki. W parku zobaczymy skrzaty i śnieżynki niczym z baśni Hansa Christiana Andersena, które dbają o to, by dzieciom nie zabrakło atrakcji. Wieczorem możemy podziwiać tę przepiękną scenerię w blasku neonów i świateł.

Kiedy?
Od 14 listopada do 3 stycznia

Hotele w Kopenhadze:
http://www.trivago.pl/kopenhaga-45069/hotel
3
W jaskini, obok zamku - Valkenburg aan de Geul, Holandia
Często określane ukrytym skarbem Holandii, Valkenburg to tętniące życiem miasteczko leżące niedaleko Maastricht, w południowej części kraju. To jeden z najstarszych jarmarków świątecznych w Europie. Znajduje się w jaskini zlokalizowanej u podnóża zamku Valkenburg, który jako jedyny w Holandii znajduje się na szczycie wzgórza. Zobaczymy w niej XVIII-wieczną kaplicą czy imponujące malowidła i rzeźby, które tworzą niepowtarzalną, świąteczną atmosferę.
W każdą środę i sobotę w Valkenburg możemy być świadkiem niezwykłej, świątecznej parady przez miasto.

Kiedy?
Od 13 listopada do 23 grudnia

Hotele w Valkenburg aan de Geul:
http://www.trivago.pl/valkenburg-aan-de-geul-46798
2
Nad jeziorem w Alpach – Jezioro Millstatt, Austria
Godzinę na północ od austriackiego miasta Villach, w Austrii rozciąga się jezioro Millstatt. Mieści się przy wysokich, ośnieżonych górach. W zimowych miesiącach okolice jeziora przemieniają się w niezwykły jarmark świąteczny, zlokalizowany na molo, wprowadzając gości w atmosferę świąt.
Odwiedzający mogą delektować się smakiem grzanego wina przy ognisku, w otoczeniu choinek i przy odbiciu świątecznych świateł w jeziorze. Z kolei niedaleko Villach, w Kartynii turyści mogą korzystać z uroków zimy, szosując na pobliskich trasach narciarskich w Alpach austriackich.

Kiedy?
Od 25 listopada do 31 grudnia

Hotele w pobliżu Jeziora Millstatt:
http://www.trivago.pl/millstaetter-see-459303
W dolinie, pod mostem – Czarny Las, Niemcy
Ten nietypowy market świąteczny znajduje się pod niezwykłym mostem o wysokości 58 metrów i 225 metrów długości. Most Ravenna, w okolicy Czarnego Lasu, w południowo-zachodnich Niemczech, co roku przyciąga tysiące odwiedzających. Samo położenie jarmarku – pod mostem - nadaje mu rustykalnego, a zarazem bajkowego charakteru.
Czarny Las, czyli Szwarzwald rzekomo wielokrotnie inspirował braci Grimm. Jarmark świąteczny jest wypełniony różnego rodzaju straganami ze smakołykami i pamiątkami. Oferuje również ciekawy program dla dzieci, co czyni go doskonałym miejscem dla rodzin.

Kiedy?
28 listopada – 20 grudnia

Hotele w pobliżu Black Forest w Niemczech:
http://www.trivago.pl/black-forest-3064
 
 

Katagoria: rankingi miejsc wakacyjnych
Słowa kluczowe: , , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 4670  razy.