Slowacja Bratyslawa
 

Słowacja

Stolica:  Bratysława
Język: słowacki
Waluta: euro
Strefa czasowa latem: +2 godziny
Strefa czasowa zimą: +1 godziny
 

Bratysława (słow. i cz. Bratislava, wym. [ˈbracɪslava] i; niem. Pressburg; węg. Pozsony; pol. dawniej Pożoń, także Preszburg) – stolica i największe miasto Słowacji.

Bratysława rozpościera się na obydwu brzegach Dunaju, u ujścia Morawy (Morava) do Dunaju (w dzielnicy Devín tworzy krótką granicę słowacko-austriacką) oraz na wzgórzach Małych Karpat (Malé Karpaty). Obejmuje także skrajne obszary, tj. południową część Niziny Zahorskiej (Záhorská nížina) i zachodnią część Niziny Naddunajskiej (Podunajská nížina). Najwyżej położonym terenem jest wzgórze – Devínska Kobyla (514 m n.p.m.), zaś najniższym – rzeka Dunaj (126 m n.p.m.).

 

Poleca trivago.pl

Bratysława jest jedyną stolicą na świecie, graniczącą z dwoma państwami – na zachodzie graniczy z Austrią, a na południu z Węgrami. Jest położona na obydwu brzegach Dunaju i na wgórzach Małych Karpat. Spacerując po mieście warto zwiedzić Zamek Bratysławski, a z jego ogrodu podziwiać widok na panoramę miasta. Po Starym Mieście możemy przechadzać się wąskimi uliczkami, po drodze obserwując kamienice.

Najniższa cena za nocleg blisko centrum miasta dla dwóch osób na trivago.pl:
Hotel ** od 130 zł, Hotel *** od 160 zł, Hotel **** od 230 zł.


Zobacz lokalizację
Zarezerwuj miejsce w hotelu
 
 
 

Katagoria: miasta, w Europie
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1368  razy.