Ceny hoteli w czasie Mistrzostw Świata w piłce siatkowej

Serwis trivago, skupiający ponad 120 milionów opinii na temat hoteli, sprawdził, jak oceniane są hotele w polskich miastach goszczących siatkarzy podczas tegorocznych Mistrzostw Świata.

Wszystkie opinie agregowane są z ponad 150 różnych stron rezerwacyjnych i wystawiane są przez turystów z całego świata. Pod uwagę zostały wzięte: Gdańsk, Kraków, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Wrocław oraz Katowice, czyli wszystkie miasta, w których będą odbywały się mecze.

Przeanalizowane zostały również średnie ceny za zakwaterowanie w powyższych miastach w okresie 30.08-21.09. Fani piłki siatkowej potrzebujący noclegu najmniej zapłacą w Łodzi. Pokój dwuosobowy będzie ich tam kosztował średnio 198 zł*. Jest to jedyne miasto, w którym podczas Mistrzostw średnia cena utrzymują się na poziomie poniżej 200 zł/noc.

Niespodzianką jest fakt, że w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, zdrożały jedynie Katowice (+21,4%) oraz Bydgoszcz (+21,0%). W pozostałych miastach nie odnotowano większych skoków bądź spadków cen.7

Warszawa

polska-warszawa

Stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą.

cena średnia
304 zł
6

Gdańsk

polska-gdansk

Miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską

cena średnia
270 zł
5

Kraków

polska-krakow

Miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego.

cena średnia
266 zł
3

Bydgoszcz

polska-bydgoszcz

Miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, historycznie leży na Kujawach, nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim

cena średnia
262 zł
3

Katowice

polska-katowice

miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa śląskiego.

cena średnia
262 zł
2

Wrocław

polska-wroclaw

Miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, siedziba władz województwa dolnośląskiego i powiatu wrocławskiego.

cena średnia
257 zł
1

Łódz

polska-lodz

Miasto na prawach powiatu w środkowej Polsce.

cena średnia
198 zł

 

Źródło: trivago.pl

 

 

 
 

Katagoria: trendy wakacyjne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 423  razy.