Ceny hoteli w europejskich miastach – maj 2014

Wiadomo, że czym bliżej sezony, tym bardziej rosną ceny w hotelach. Z tego powodu warto rezerwować miejsca w hotelach kilka miesięcy wcześniej.

Ale według badań trivago.pl,  porównywarki cen hoteli, okazuje się, że również finał Eurowizji czy mecz finałowy Champions League ceny potrafią podskoczyć. I to czasem o niebotyczne – bo aż o 1202 procent!Największe wzrosty cen w hotelach

10

Praga

czechy-praga

Stolica i największe miasto Czech, położone w środkowej części kraju, nad Wełtawą.

zmiana w %
+14
cena średnia
553 zł
9

Amsterdam

holandia-amsterdam

największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna.

zmiana w %
+17
cena średnia
846 zł
7

Barcelona

hiszpania-barcelona

Miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii.

zmiana w %
+19
cena średnia
666 zł
7

Bruksela

belgia-bruksela

miasto i stolica Belgii oraz Unii Europejskiej, położone w środkowej części kraju nad rzeką Senne.

zmiana w %
+19
cena średnia
586 zł
5

Wenecja

wlochy-wenecja

miasto i gmina na północy Włoch nad Adriatykiem.

zmiana w %
+24
cena średnia
1176 zł
4

Ateny

grecja-ateny

Stolica i największe miasto Grecji. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej.

zmiana w %
+26
cena średnia
444 zł
3

Dublin

irlandia-dublin

stolica i największe miasto Irlandii, położone w prowincji Leinster.

zmiana w %
+27
cena średnia
548 zł
2

Lizbona

portugalia-lizbona

stolica i największe miasto Portugalii.

zmiana w %
+35
cena średnia
615 zł
1

Kopenhaga

dania-kopenhaga

stolica i największe miasto Królestwa Danii.

zmiana w %
+43
cena średnia
833

Dla zagorzałych fanów piłki nożnej maj okazuje się miesiącem pełnym wrażeń, ale i pustek w portfelu. Chcący obejrzeć starcie Realu Madryt z Atlético muszą się liczyć z faktem, iż w czasie finału Champions League, ceny hoteli w Lizbonie wzrosną aż o 1202%.

Fani piłki nożnej szukający zakwaterowania w stolicy Portugalii na dzień 24 maja mogą spodziewać się, iż średnia cena za pokój hotelowy typu double standard sięgnie aż 5469 zł, co stanowi niewyobrażalnie wysoki wzrost (+1202%) w stosunku do miesiąca kwietnia, kiedy to średnia cena za taki sam pokój wynosiła w tym mieście 455 zł.

Na początku kwietnia średnia cena zakwaterowania w Lizbonie na dzień finału wynosiła 1505 zł – kwota ta została wyliczona na podstawie informacji pochodzących z ponad 150 stron rezerwacyjnych i hoteli o różnych standardach. W ostatnim tygodniu miesiąca było to już 2430 zł – co stanowi wzrost wysokości 161% w przeciągu 3 tygodni – natomiast na początku maja sięgnęła ona rekordowych 5469 zł i utrzymuje się na podobnym poziomie. Oznacza to, iż jedynie w przeciągu ostatniego tygodnia miesiąca ceny podniosły się o 146%.

Jak wynika z danych trivago.pl poza Portugalczykami, narodowościami, które najczęściej poszukują zakwaterowania w Lizbonie w dniach 22-24 maja są Hiszpanie, Duńczycy oraz Irlandczycy. Polacy plasują się na 11. miejscu.

Źródło

 

 

 
 

Katagoria: trendy wakacyjne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 529  razy.