Co warto zwiedzić we Włoszech?

Włochy to z pewnością to miejsce, które potrafi usatysfakcjonować niemalże każdego turystę, nawet tego najbardziej wybrednego. Warto zaznaczyć, że ta zwiększona terytorialna rozpiętość powoduję to, że można tutaj napotkać zarówno łagodny klimat umiarkowany ale także te najbardziej gorące regiony nad Adriatykiem.

 

W wielu regionach można odnaleźć zabytkowe miasta, które zaciekawiać będą turystów legendami a także architekturą. Warto przeczytać artykuł aby dowiedzieć się o najważniejszych zabytkach, które można bez problemu odwiedzić w tym kraju.

Watykan wprawdzie, formalnie nie należy do Italii i to jest oddzielne państwo to bardzo ciężko odwiedzając Rzym nie wykorzystać okazji i nie zwiedzić tego kraju.

Rzym a także wspomniana ,,stolica Papieża” są nierozerwalnie powiązane z katolicyzmem, z tego względu jest to miejsce pielgrzymek wszystkich wiernych. Oprócz starożytnych zabytków, które dowodzą wielkością rzymskiego cesarstwa odnaleźć także można kościoły a także budynki sakralne trochę bardziej współczesne, które okazują przywiązania Włochów do Kościoła. Należy powiedzieć, że sam Rzym to wiadomo Koloseum, które w wielu przypadkach pokazuję jeden z najbardziej rozpoznawalnych monumentów na świecie. Odwiedzając Włochy należy przede wszystkim odwiedzić, Bazylikę św. Jana na Lateranie, Fontannę de Trevi, Plac Wenecki, Kościół San Marco a także Hiszpańskie Schody. W każdym miejscu dają się zauważyć charakterystyczne kawiarenki, pizzerie, restauracje i kluby. Będąc w Watykanie należy odwiedzić zespół pałacowo-kościelny(bazylika świętego Piotra), plac św. Piotra, liczne gmachy galeria a także tak wspaniałe muzea.

Nie sposób wymienić wszystkie miasta włoskie do tego aby je odwiedzić. Jedne z pewnością należą do bardziej popularnych a inne nie.

wenecja_wlochy

Bez wątpienia do tych najbardziej znanych należy zaliczyć Wenecję, Rzym. W planowaniu zwiedzania Włoch nie można w żaden sposób pomijać tych najważniejszych zabytków. Warto odwiedzić Pizę z niesamowitą a także nieodgadnioną krzywą wieżą. Wszyscy, którzy interesują się kościołami a także zamkami odnajdą coś dla siebie. W Padwie należy zwiedzić Bazylikę św. Antoniego, Mediolan to niezwykła Katedra Narodzin św. Marii.

Włochy bez idealnych wysp to nie ten sam kraj. Bez wątpienia jedną z tych najbardziej rozpoznawalnych jest Sycylia.

Da się zaryzykować to stwierdzenie, że to jest państwo w państwie, pomimo administracyjnej jedności z Włochami stanowić może zupełnie inny obraz świata. W ofercie jest niesłychana mieszanka cudownych krajobrazów, ciepłego i idealnego śródziemnomorskiego klimatu a także wyjątkowych na skalę światowych zabytków, które tak bardzo zachęcają turystów.

Ze względu na historyczne znaczenie miast należy wyróżniać trzy miasta, Weronę, Florencję a także Wenecję. Na nich można spojrzeć na wszystko w nieco inny sposób ponieważ te ostanie miejsce to dosłownie raj dla wszystkich zakochany, podróżując gondolą można się zakochać drugi raz w swojej połówce. Werona to romantyczne miejsce z tego powodu, że można zobaczyć słynny balkon na którym przebywała Julia odwiedzana przez swojego Romeo.

 

Dziękujemy portalowi DlaTurystów.pl za współpracę merytoryczną.

 
 

Katagoria: Gdzie warto pojechać
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2101  razy.