Co zabrać na wakacje z dzieckiem?

Wakacje, na które jedziemy z dzieckiem, zawsze są swojego rodzaju wyzwaniem. Trudno jest nam zabrać wszystkie niezbędne rzeczy, bo często nawet nie do końca wiemy, co właściwie powinniśmy ze sobą mieć. Sprawdźmy więc, jakie produkty dla dzieci warto zabierać ze sobą na wyjazdy oraz dlaczego właśnie one sprawdzą się najlepiej podczas wojaży.

 

Z pewnością gdyby zapytać różnych matek, jakie artykuły dziecięce zdecydowanie muszą zabrać ze sobą na wyjazd ze swoimi pociechami, listy byłyby różne – bo i dzieci są różne. Można jednak znaleźć w tych wyborach pewien wspólny mianownik, podyktowany dobrem dzieci oraz koniecznością sprawowania nad nimi odpowiedniej opieki. Sprawdźmy w takim razie, co warto ze sobą zabierać na wyjazdy z pociechami.

 

Dokumenty, leki, jedzenie

To są artykuły wspólne, które zabrać trzeba zawsze, ale jednocześnie takie, które będą znacznie się różniły, zależnie od stanu zdrowia dziecka, jego wieku czy choćby miejsca wyjazdu. Niezbędne dokumenty to zdecydowanie wszystkie zaświadczenia od lekarzy o leczeniu przewlekłym oraz dokumenty identyfikacyjne – w przypadku wyjazdu zagranicznego, także paszporty i karty zdrowia. Zabranie leków jest oczywiste, bo na wyjazdy zwykle pakujemy apteczkę; ważne tylko, aby była ona dostosowana do potrzeb dziecka, tj. zawierała bezpieczne leki przeciwgorączkowe, przeciwzapalne oraz stosowane przy biegunce. Warto zabrać też coś przeciwbólowego oraz elektrolity w proszku. Dodatkowo, jeśli dziecko je coś konkretnego (np. kaszki, mleko), zabieramy je również ze sobą.

 

Różne zabawki

Na pewno na każdy wyjazd z dzieckiem trzeba zabrać zabawki – te artykuły dziecięce są niezbędne przy każdej pogodzie. Podstawową sprawą jest zabranie odpowiedniego pluszaka, czyli maskotki, którą dziecko najbardziej lubi. Często wyjazdy, zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci, wiążą się z poczuciem braku bezpieczeństwa; w takim przypadku miś ukoi nerwy i pozwoli spokojnie zasnąć. Dobrze jest również zabrać zabawki do piasku; czy jedzie się w góry, czy nad morze, piasek znajdzie się wszędzie i pozwoli dziecku na ciekawą zabawę na świeżym powietrzu. Dla starszych dzieci można zainwestować również w rozmaite gry, np. badmintona – to dobry sposób na aktywne spędzenie czasu. W razie niepogody warto zabrać ze sobą te artykuły dziecięce, które zagwarantują mile spędzony czas; na pewno należeć do nich będą gry planszowe, kolorowanki czy rozmaite książeczki do czytania, i to niezależnie od wieku dziecka.

 

Wygoda matki i dziecka

Nie da się ukryć, że rodzice robią wszystko, aby wyjazd z dzieckiem był jak najbezpieczniejszy – ale i najwygodniejszy. Z tego powodu warto zabierać ze sobą artykuły dziecięce, które zminimalizują konieczność chodzenia po nieznanym miejscu w poszukiwaniu konkretnych przestrzeni. Świetnym przykładem są choćby mokre chusteczki: sprawdzą się u niemowląt przy zmianie pieluch, ale u starszych dzieci będą doskonałe do wytarcia ust czy dłoni po jedzeniu. Dobrze jest mieć ze sobą również bidon, który zastąpi jednorazowe butelki z wodą; nalejemy do niego wodę czy sok, który dziecko lubi najbardziej, a następnie łatwo zapakujemy do torby na plażę czy plecaka na dłuższą wędrówkę.

 

Walizka i torba?

Wszystkie te wspomniane artykuły dziecięce na pewno zmieszczą się w większości walizek – co jednak, jeśli chcemy ruszyć się gdzieś na miejscu? Starszym dzieciom warto kupić niewielki plecak, do którego będą mogły schować ulubioną zabawkę, wodę czy batonik. W przypadku młodszych pociech świetnie sprawdzają się rozmaite torby na ramię dla rodziców. Część z nich posiada specjalne kieszenie, do których wygodnie schowamy np. butelkę z wodą, butelkę z mlekiem, zapakowaną w specjalny ogrzewacz, pieluchy, mokre chusteczki i wiele innych, niezbędnych na takim wyjściu rzeczy. Ważne jest jednak, aby nie przesadzać z ilością zabieranych rzeczy – zamiast brać wszystko, co ewentualnie może się przydać, lepiej jest wybrać produkty, które na pewno będą nam niezbędne, kierując się bezpieczeństwem oraz wygodą dziecka.

 

Wyjazd z dzieckiem wcale nie musi być trudną przeprawą, jeśli tylko do spakowania dziecięcej walizki podejdziemy na spokojnie, z gotowym planem. Warto wcześniej stworzyć listę rzeczy, które zabieramy na takie wyjazdy, aby nie musieć w ostatniej chwili zastanawiać się, czy na pewno wszystko zostało spakowane.

Autor artykułu
Artykuł powstał we współpracy ze sklepem dla dzieci Mulan.pl

 
 

Katagoria: Porady wakacyjne
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1439  razy.