Rodzaj oferty:  , , , , ,
Specjalizacja:  ,

Adres:

61-696 Poznań

Al. Solidarności 46

 

Opis działalności:

Ecco Holiday Sp. z o.o. powstała w 2002 roku. W pierwszych latach działalności firma głównie zajmowała się organizacją pobytowych wakacji czarterowych w słonecznych regionach południowej Europy i Północnej Afryki oraz wycieczek objazdowych w najciekawszych miejscach regionu Morza Śródziemnego. W 2004 r. ze struktur przedsiębiorstwa wyłoniona została siostrzana firma Ecco Travel, która w krótkim czasie dołączyła do grona uznanych organizatorów turystyki egzotycznej.

W roku 2012 firma poszerzyła swoje portfolio przejmując 3 spółki: rodzimą firmę Ecco Travel oraz 2 firmy należące do grupy tej samej grupy kapitałowej, tj. SKOK Travel i Family Tours. Dotychczas Family Tours obsługiwał podróże po kraju, miał też własną bazę noclegową. SKOK Travel ukierunkowany był na obsługę podróży służbowych oraz organizację szkoleń i konferencji.

Dzięki tym przejęciom Ecco Holiday, specjalizujące się dotąd głównie w turystyce czarterowej, obsługuje niemal wszystkie rodzaje turystyki indywidualnej i biznesowej.

Grupa kapitałowa, do której należy Ecco Holiday, skupiona wokół Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, działa w Polsce od 1992 roku. Kasy są wyjątkową wspólnotą samopomocową działającą na rynku usług finansowych. Są to przede wszystkim organizacje ludzi, a nie kapitału. Działają dla dobra swoich członków, nie dla zysku. Kasy są spółdzielniami działającymi na podstawie Ustawy o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych i Ustawy Prawo Spółdzielcze. Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe są nadzorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego i Krajową Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową. Kasy zrzeszają ponad 2,5 mln osób, co w praktyce oznacza, że dla takiej właśnie liczby gospodarstw domowych Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe są partnerami finansowymi. Sieć placówek Kas jest największą co do wielkości wśród instytucji oferujących ludności usługi finansowe.


 
 
 

Katagoria: biura podróży
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 610  razy.