Egzotyczne kraje Ameryki Południowej

Istnieją takie państwa w Ameryce Południowej, które należy odwiedzić. Z pewnością każdy turysta, który wybiera się w tamte strony powinien się dowiedzieć o tych najbardziej egzotycznych krajach.

 

Warto zapoznać się z poniższym artykułem aby przeczytać kilka najważniejszych spraw dotyczących tych wspaniałych i cudownych państw.

Należy do nich zaliczyć Peru (Machu Picchu). Idealny jasny krajobraz zabudowań inkaskiego miasteczka zagubionych pośród andyjskich szczytów a także przepięknych zielonych tarasów potrafi dać się we znaki jako rewelacyjny widok.

Należy powiedzieć o tym, że Machu Picchu jest jednym z tych najbardziej idealnych miejsc, które zachowali Inkowie. To właśnie ono leży 112km od Cuzco, świetnie pasuję do rzeźby masywu Kordylierów na różnych poziomach(jego wysokość to 2500 m. n.p.m) ponad doliną świętej rzeki Urubamba. Warto dodać o tym informację, że ten ośrodek powstał w połowie wieku XV i już niemalże 100 lat przyczyny został tak nagle opuszczony. Dodać należy to, że jego wszystkie pozostałości nadal istnieją i wszyscy turyści tak chętnie je odwiedzają po to aby podziwiać ten jeden z siedmiu najnowszych cudów świata.

Bardzo piękny i egzotyczny kraj to Brazylia ze stolicą Rio de Janeiro jako Chrystus Odkupiciel.

brazylia

Należy powiedzieć o tym, że to miejsce bardzo udanej zabawy a także wyjątkowe plaże. Warto powiedzieć o tym, że ta cała statua Chrystusa Odkupiciela wyznaczona jest nad miastem a obraz jako rozprostowane ramiona daję sygnał o tym, że błogosławi miasto. To z pewnością bardzo otwarta atrakcją turystyczna, którą każdego roku odwiedzają tysiące a może nawet i miliony liczby turystów. Oficjalne informację głoszą o tym iż został on uznany jako jeden z Siedmiu Cudów świata.

Kolejny kraj dotyczy Chile. Nazwa wyspy jaką jest wielkanocna została określona przez holenderskiego admirała Jacoba Roggeveena, który odkrycia dokonał właśnie w wielkanocną niedzielę roku 1722.

Pomimo tego, że ta wyspa (oficjalnie należąca do Chile) jest jedną z najbardziej odizolowanych na świecie to tak w zasadzie każdego roku odwiedza je tak duża liczba turystów. To właśnie ona słynie z tak dużej liczby tajemniczych rzeźb, które zostały stworzone jako wykucie ze skały wulkanicznej. Należy dodać, że ta wyspa wielkanocna nazywana zostaje również jako Rapa Nui i leży na oceanie spokojnym. Warto powiedzieć o tym, że liczba zamieszkujących tutaj mieszkańców wynosi ok. 5tys. osób.

Państwo razem z idealnymi atrakcjami to z pewnością Wenezuela a także jaskinie guacharo.

Park Narodowy o tej nazwie (Guacharo) to tak w zasadzie dom dla ponad 6kilometrów jaskiń, które płyną przez las jako eko-system i to schronienie dla jednego z największych nocnych ptaków jakim jest Oilbird. Jako obszar rezerwatu należy powiedzieć o pozostałościach bioróżnorodności a także o delikatności eco systemu. W jaskiniach bez problemu można także znaleźć odciśnięte na skałach morskie tzw. żyjątka sprzed wielu milionów lat, kiedy jaskinie były jeszcze dnem oceanu.

 

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Amerykańsko.pl

 
 

Katagoria: Gdzie warto pojechać
Słowa kluczowe: , , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2712  razy.