Europejskie imprezowe kierunki – wrzesień 2014

Jesień już tuż za pasem, tymczasem w Europie są jeszcze miejsca, które można odwiedzić nie martwiąc się o jesienną słotę i do tego świetnie się bawić. trivago.pl sporządziło listę 6 wybranych kierunków last minute, w których lubiący zabawę odpoczną na słońcu korzystając z lokalnych rozrywek.6
Nikogo chyba nie dziwi, że Ibiza również znalazła się na tej liście – w końcu ta wyspa to rozrywka w czystej postaci. To miejsce, w którym klub znaleźć można na każdym rogu, a różnorodność kolorowych drinków przyprawić może o ból głowy jeszcze zanim zostaną wypite. Bez względu na to czy szukamy rozrywki na plaży, nad basenem, czy na jachcie – Ibiza oferuje to wszystko.

Ceny noclegów na trivago.pl w II połowie września:
Hotele 3*** już od: 161 PLN/pokój 2-osobowy
Hotele 4**** już od: 443 PLN/pokój 2 osobowy
hiszpania-ibiza-playa-den-bossa

Ibiza (kat. Eivissa) – trzecia co do wielkości i ludności wyspa hiszpańskiego archipelagu Baleary, położona w zachodniej jego części.

Dla turystyki Ibiza była wyspą nieodkrytą do końca lat 70. dwudziestego wieku, z dziewiczymi wzniesieniami i krajobrazami. Dzisiaj jest to miejsce gdzie rozwinęła się turystyka masowa.

5
Politycznie należąca do Hiszpanii, a geograficznie do Afryki Teneryfa, według legendy jest pozostałością dawnej Atlantydy. Aktualnie na wyspę przylatują zarówno osoby szukające wypoczynku, jak i pragnące zabawy, bo choć Teneryfa nie jest zbyt duża, to nie można się tam nudzić. Głównymi centrami rozrywki są naturalnie duże ośrodki, przede wszystkim te położone na południu wyspy – Costa Adeje, Los Cristianos czy Playa de las Americas. Większość z nich została zbudowana specjalnie pod turystów i oferuje życie nocne jak nigdzie indziej na wyspie.

Ceny noclegów na trivago.pl w II połowie września:
Hotele 3*** już od: 101 PLN/pokój 2-osobowy
Hotele 4**** już od: 180 PLN/pokój 2-osobowy
hiszpania-teneryfa

Teneryfa (hiszp. Tenerife) – należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim, u północno-zachodnich wybrzeży Afryki, zaliczana do Makaronezji. Jest największą i najludniejszą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich i najludniejszą wyspą hiszpańską. Teneryfa, choć geograficznie leży w północnej Afryce, jest integralną częścią Hiszpanii i Unii Europejskiej. Obowiązującą na wyspie walutą jest Euro, a językiem urzędowym język hiszpański. Z mieszkańcami można się też porozumiewać w językach angielskim i niemieckim, w tych językach są też niektóre tablice informacyjne.

4
Mykonos to położona w sercu Cyklad urocza wyspa o powierzchni niecałych 86 kilometrów kwadratowych. Mocno rozbudowana baza hotelowa oraz urokliwy charakter samej wyspy sprawiają, iż jest ona jednym z najczęściej wybieranych greckich kierunków wakacyjnych. Poza swoim urokiem, Mykonos może poszczycić się również bujnym życiem nocnym – dziesiątki klubów oraz liczne zorganizowane imprezy na plażach przyciągają młodych i spragnionych zabawy przy zachodzie słońca ludzi. Wartymi odwiedzenia są kluby
z fantastycznym widokiem na Morze Jońskie np. Cavo Paradiso.

Ceny noclegów na trivago.pl w II połowie września:
Hotele 3*** już od: 105 PLN/pokój 2-osobowy
Hotele 4**** już od: 209 PLN/pokój 2-osobowy
gracja-mykonos-wyspa

Mykonos (stgr. Μύκονος) – grecka wyspa na Morzu Egejskim, należąca do archipelagu Cyklady, położona między wyspami Tinos, Síros, Naksos oraz Paros.

Głównym miastem wyspy jest Mykonos, zbudowane jak wiele śródziemnomorskich miast z małych białych domów często z czerwonymi dachami, okiennicami, bogato ukwieconych, usytuowanych wzdłuż wąskich, krętych uliczek. Atrakcją są stare budowle i eksponaty muzealne, pochodzące jeszcze z epoki mykeńskiej, a z drugiej strony liczne plaże oraz krystalicznie czyste morze przyciągające miłośników sportów wodnych.

3
Portugalczycy uwielbiają się bawić, co na ulicach Lizbony widać bardzo wyraźnie. To miasto oceanu, miejsce dla surferów i osób podążających za trendami, bo to właśnie Lizbona zyskała w ostatnim czasie miano jednej z najmodniejszych stolic europejskich. Młodzi z całego kontynentu kierują się tam nie tylko, aby podszkolić swoje umiejętności surfingowe, ale również po to, aby poczuć tę niesamowitą atmosferę błogości. Będąc w mieście nie można ominąć najbardziej popularnej imprezowej ulicy – Bairro Alto – czy klubu Op Art z widokiem na ocean.

Ceny noclegów na trivago.pl w II połowie września:
Hotele 3*** już od: 125 PLN/pokój 2-osobowy
Hotele 4**** już od: 343 PLN/ pokój 2-osobowy
portugalia-lizbona

Lizbona (port. Lisboa, wym. [liʒˈβoɐ], uproszczona polska: liżboa) – stolica i największe miasto Portugalii. Jest również siedzibą dystryktu Lizbona oraz głównym miastem regionu Lizbony w standardzie NUTS. Położona jest przy ujściu Tagu do Atlantyku.

2
Miasto Gaudiego i jedno z najsłoneczniejszych miast Hiszpanii – to właśnie Barcelona, położone w północno-wschodniej części kraju miasto będące częścią autonomicznej wspólnoty Katalonii. Barcelona nigdy nie śpi, a dowodem na to są liczne imprezowe dzielnice – zaczynając od położonych przy samym wybrzeżu ekskluzywnych Port Veil czy Port Olimpic, przez hipsterskie Born aż po Poble Nou będący rajem dla lubiących muzykę indie rock i pop.

Ceny noclegów na trivago.pl w II połowie września:
Hotele 3*** już od: 252 PLN/pokój 2-osobowy
Hotele 4**** już od: 265 PLN/pokój 2 osobowy
hiszpania-barcelona

Barcelona (katal. [bərsəˈɫonə], hiszp. [barθeˈlona]) – miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii. Główny ośrodek przemysłu kraju (samochody, komputery, prod. chemikaliów, przetwórstwo żywności) i finansowy regionu. Duży port morski oraz port lotniczy – Prat de Llobregat.

Barcelona zajmuje 100,4 km² i liczy 1 621 537 mieszkańców (spis z 2009, ale w 1977 – 1 709 000). Aglomeracja Barcelony liczy 3 774 000 mieszkańców (w jej skład wchodzą m.in.: L’Hospitalet de Llobregat, Badalona, Sabadell).

Pag
Chorwacja na wakacyjnych mapach Polaków znajduje się nie od dziś. Cenimy sobie jej stosunkową bliskość, krajobrazy, dobre hotele w atrakcyjnych cenach oraz bajeczną kuchnię. Wyspa Pag, nazywana często chorwacką Ibizą, znana jest przede wszystkim ze słonecznych imprez pod gołym niebem nierzadko rozkręcanych przez najlepszych DJ-ów świata. Najbardziej znanym punktem imprezowym na wyspie jest zlokalizowana na północy plaża Zrce.

Ceny noclegów na trivago.pl w II połowie września:
Hotele 3*** już od: 147 PLN/pokój 2-osobowy
Hotele 4**** już od: 206 PLN/pokój 2-osobowy
chorwacja-pag-miasto

Pag, miasto w Chorwacji, położone na wyspie Pag w okręgu zadarskim (Zadarska županija). Położone jest po obu stronach zatoki wewnątrz wyspy. Okolice są górzyste.

 Źródło: trivago.pl

 

 

 
 

Katagoria: rankingi miejsc wakacyjnych
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 750  razy.