Funchal Portugalia
 

Portugalia

Stolica:  Lizbona
Język: portugalski
Waluta: euro
Strefa czasowa latem: +1 godziny
Strefa czasowa zimą: 0 godziny
 

Funchal – miasto w Portugalii, na południowym wybrzeżu wyspy Madera.

Ważny port handlowy i rybacki. Międzynarodowy port lotniczy (lotnisko znajduje się jednak w niewielkiej miejscowości położonej obok Funchal – Santa Cruz). Słynne uzdrowisko klimatyczne i kąpielisko. Przemysł spożywczy, głównie winiarski.

 

Karnawał w Funchal

Co roku, w portugalskim mieście, które leży na południowym wybrzeżu wyspy Madera odbywa się huczna zabawa karnawałowa. Karnawał rozpoczyna się w sobotę, 3 lutego, a kończy 10 lutego. W tym czasie na ulicach miasta zobaczymy, określane przez wielu, istne szaleństwo. W paradach uczestniczą najlepsze zespoły samby i grupy taneczne w olśniewających kostiumach. Cała zabawa jest przepełniona niesamowitymi kostiumami, uśmiechniętymi ludźmi i dźwiękami wydobywającymi się z uderzanego pałkami bębna. Nie bez powodu ten portugalski karnawał jest porównywany do samego Rio.

Główne zabawy:
- Parada Główna odbędzie się 6 lutego; to w czasie tej parady zobaczymy tancerki niczym z Rio de Janeiro, uczestników w niesamowitych kostiumach i usłyszymy dudniące bębny,
- Parada ‘o Trapalhao’ obędzie się 9 lutego – warunkiem uczestnictwa jest posiadanie karnawałowego przebrania. To wydarzenie zapowiada koniec karnawału w Funchal.

Hotele w pobliżu centrum Funchal na 6 lutego na trivago.pl – na imprezę otwarcia:
Hotel 2-gwiazdkowy: Sirius (najniższa cena 140 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 3-gwiazdkowy: Residencial Melba (najniższa cena 102 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 4-gwiazdkowy: A Casa do Caseiro (najniższa cena 147 zł za pokój dwuosobowy)


Zobacz lokalizację
Zarezerwuj miejsce w hotelu
 
 
 

Katagoria: miasta, w Europie
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 988  razy.