Na stronie hitów Empik Travel znajdziemy wiele promocyjnych ofert. Są to wyjazdy od 7 do 15 dni, z transportem samolotem, a podane ceny są cenami minimalnymi i dotyczą 1 osoby.12
grecja-paralia-katerinis

Riwiera Olimpijska – pojęcie z dziedziny turystyki, nieuznawane jeszcze oficjalnie za krainę geograficzną. Określa się tak kilkudziesięciokilometrowy pas plaż zachodniego wybrzeża Zatoki Termajskiej Morza Egejskiego, w greckim regionie administracyjnym Środkowej Macedonii, w nomosie Pieria. Ciągnie się od Methoni na północy po okolicę doliny i wąwozu Tempi na południu. W jego bezpośrednim sąsiedztwie leżą masywy Olimpu i góry Ossa.

11
1520
grecja-kefalonia-lassi

Kefalinia (gr. Κεφαλονιά – dawniej Kefalonia, Cefalonia, staroż. Kefallenia), wyspa grecka na Morzu Jońskim.

Krajobraz górzysty (wys. do 1627 m n.p.m. – góra Ainos).

10
1370
gracja-lesbos-mythimna

Lesbos (gr. Λέσβος) – jedna z największych wysp na Morzu Egejskim. Należy do Grecji i wchodzi w skład prefektury Lesbos w regionie administracyjnym Wyspy Egejskie Północne.

Osobliwością geologiczną i turystyczną jest tzw. Skamieniały Las, należący do światowej i europejskiej sieci geoparków.

9
1200
grecja-lefkada-lefkada-town

Leukada, także: Leukas, Lefkada, Lefkas (starogr. Λεύκας, nowogr. Λευκάδα) – wyspa na Morzu Jońskim u zachodnich wybrzeży Grecji. Wchodzi w skład archipelagu Wysp Jońskich.

Powierzchnia górzysta (wysokość do 1158 m n.p.m.), porośnięta twardolistnymi zaroślami frygany.

8
1199
gracja-peloponez-nauplion

Peloponez (Półwysep Peloponeski, nwgr. Πελοπόννησος, Peloponnisos, w średniowieczu znany pod nazwą Morea, gr. Μωρέας lub Μωριάς) – półwysep i kraina historyczna w Grecji. Stanowi najdalej na południe wysuniętą część Półwyspu Bałkańskiego i kontynentalnej Grecji. Znajduje się między Morzem Jońskim a Egejskim.

7
grecja-chaldycki-polwysep

Półwysep Chalcydycki albo Chalkidiki (gr. Χαλκιδική, łac. Chalcidice) – półwysep w Grecji, u północnych wybrzeży Morza Egejskiego, na południowy wschód od miasta Saloniki.

Środkową część półwyspu zajmuje masyw górski góry Cholomontas (1165 m n.p.m.). W zachodniej części półwyspu teren jest przeważnie mało pofałdowany. Trzy półwyspy na południu Chalkidiki są w przeważającej części górzyste.

6
grecja-zakintios-vasilikies

Zakintos (gr. Ζάκυνθος, zapisywane także: Zakyntos, Zakynthos, Zakinthos, Hyrie, Zante) – wyspa grecka w na Morzu Jońskim, trzecia do wielkości wyspa oraz prefektura grecka w archipelagu Wysp Jońskich.

5
1090
grecja-korfu

Korfu, starożytna Kerkyra (gr. Κέρκυρα = Kerkira, łac. Cercyra; wł. Corfu), górzysta wyspa w Grecji, w północnej części Morza Jońskiego u wybrzeży Albanii, łącznie z kilkoma pobliskimi wysepkami wchodzi w skład prefektury Kerkira w regionie administracyjnym Wyspy Jońskie.

4
930
grecja-kreta-chania

Kreta (gr. Κρήτη od słowa krateia – silna, łac. Creta, tur. Kirid, wen. Candia) – grecka wyspa położona na Morzu Śródziemnym.

3
Kos
918
gracja-kos-tigaki

Kos (gr. Κώς Kṓs, tur. İstanköy) – wyspa w Grecji w archipelagu Sporadów Południowych (Dodekanez) na Morzu Egejskim u wybrzeża Turcji.

2
799
gracja-rodos

Rodos (gr. Ρόδος Rhódhos) – wyspa na Morzu Egejskim, o powierzchni 1,4 tys. km², największa w archipelagu Dodekanezu (Sporadów Południowych).

grecja-thassos-limenaria

Thasos, Thassos, Tasos, używane jest również polskie Tazos (gr. Θάσος) – grecka wyspa na północy Morza Egejskiego, położona w odległości 8 km od wybrzeża Tracji.

Wokół głównej wyspy położone są trzy wysepki: Thasopoulo na północy, Kynira na wschodzie i Panaghia na południu.

 
 

Katagoria: trendy wakacyjne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 727  razy.