Na stronie hitów Empik Travel znajdziemy wiele promocyjnych ofert. Są to wyjazdy od 7 do 15 dni, z transportem samolotem, a podane ceny są cenami minimalnymi i dotyczą 1 osoby.8
1969
hiszpania-lanzarote

Lanzarote to jedna z 7 głównych wysp wchodzących w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich. Lanzarote jest wyspą wysuniętą najbardziej na północ i wschód w archipelagu.

Często nazywana jest „wyspą wulkanów”. Jej powierzchnia w większości utworzona jest przez lawę wulkaniczną. Ostatni wybuch wulkanu miał miejsce w 1824 roku. Wyspę odkrył w 1312 roku Lancelotto Malocello.

Częstym zjawiskiem na wyspie jest wiatr sirocco, zwany tutaj la calima, który przenosi duże ilości pyłu z niedalekiej pustyni Sahara. W 2004 roku podczas sirocco na wyspie była odnotowana temperatura 46 °C i bardzo mała widoczność.

7
1803
hiszpania-teneryfa

Teneryfa (hiszp. Tenerife) – należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim, u północno-zachodnich wybrzeży Afryki, zaliczana do Makaronezji. Jest największą i najludniejszą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich i najludniejszą wyspą hiszpańską. Teneryfa, choć geograficznie leży w północnej Afryce, jest integralną częścią Hiszpanii i Unii Europejskiej. Obowiązującą na wyspie walutą jest Euro, a językiem urzędowym język hiszpański. Z mieszkańcami można się też porozumiewać w językach angielskim i niemieckim, w tych językach są też niektóre tablice informacyjne.

6
hiszpania-fuerteventura-costa-calma

Fuerteventura – hiszpańska wyspa, położona we wschodniej części archipelagu Wysp Kanaryjskich, na Oceanie Atlantyckim, nieopodal północno-zachodnich wybrzeży Afryki, zaliczana do Makaronezji. Razem z wyspami Lanzarote i Gran Canaria tworzy prowincję Las Palmas. Powierzchnia wyspy wynosi 1659,74 km², zamieszkuje ją 86 642 osób (2005).

5
hiszpania-puerto-rico

Gran Canaria – jedna z wysp zaliczanego do Makaronezji archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i jest usytuowana pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą.

Wyspa ma okrągły kształt z masywem górskim pochodzenia wulkanicznego w centrum wyspy. Najwyższy punkt wyspy to Pico de Las Nieves (1949 m n.p.m.). Wyróżniają się także formy skalne takie jak Roque Nublo (1813 m n.p.m.) i Roque Bentayga (1412 m n.p.m.).

4
1429
hiszpania-majorka-el-arenal

Majorka, (hiszp. i kat. Mallorca) – największa w archipelagu Balearów wyspa hiszpańska na Morzu Śródziemnym o długości około 100 km i powierzchni 3600 km². Zamieszkuje ją około 846 000 mieszkańców. Głównym miastem i stolicą wyspy jest Palma de Mallorca.

2
hiszpania-ibiza-ibiza

Ibiza (po katalońsku: Eivissa-Vila) miasto na wyspie Ibiza, w archipelagu Baleary.

Miasto jest jednym z najważniejszych ośrodków turystyki masowej na świecie i jest znane ze względu na ogromną liczbę dyskotek, barów i klubów.

2
hiszpania-costa-brava

Costa Brava (hiszp. „dzikie wybrzeże”) – region turystyczny w Katalonii (północno-wschodnia Hiszpania), obejmujący wybrzeże śródziemnomorskie rozciągający się od miejscowości Blanes aż do granicy z Francją.

hiszpanie-costa-del-sol

Costa del Sol (hiszp. ‚Wybrzeże Słońca’) – region turystyczny w Andaluzji (Hiszpania), obejmujący wybrzeże śródziemnomorskie między Gibraltarem a przylądkiem Cabo de Gata. Znajduje się tu wiele znanych kąpielisk morskich: Marbella, Torremolinos, Benalmádena, Málaga, czy Nerja.

Na znacznej części długości (ok. 180 km) wybrzeża znajdują się zabudowania – hotele, ośrodki wypoczynkowe, rezydencje. Plaże w dużym procencie kamieniste, część wybrzeża skalista, choć można również spotkać dobrze utrzymane, piaszczyste plaże.

 
 

Katagoria: trendy wakacyjne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 443  razy.