Hotelowe posiłki – skróty i ich objaśnienia

Chcesz zarezerwować pokój hotelowy i skorzystać z wyżywienia, ale nie wiesz, co oznaczają wszystkie skróty dotyczące hotelowych posiłków? Zapraszamy do sprawdzenia ich oznaczeń razem z nami!

 

  • AI (All Inclusive) – to najbardziej popularna forma wyżywienia w hotelach, zwłaszcza w przypadku wyjazdów wakacyjnych. Gość może korzystać wtedy z pełnego wyżywienia bez ograniczeń, zwykle w formie od trzech do sześciu posiłków na dzień, a także z przekąsek i napojów – również z wybranych alkoholi lokalnych.
  • UAI (Ultra All Inclusive) – w niektórych hotelach można spotkać się również z pakietami UAI – oznacza to wtedy, że do dyspozycji gości jest więcej napojów alkoholowych, głównie międzynarodowych.
  • OV (Overnight) tym skrótem określa się nocleg bez wyżywienia. To najlepszy wybór dla aktywnych gości spędzających czas poza hotelem.
  • BB (Bed and Breakfast) – w tym przypadku w cenę noclegu wliczone jest śniadanie. Z takiej opcji można skorzystać zazwyczaj wtedy, gdy wybiera się lepszy hotel w Warszawie lub w innym mieście.
  • HB (Half Board) – tym skrótem określa się z kolei nocleg wraz ze śniadaniem i obiadokolacją.
  • FB (Full Board) – w cenie noclegu znajdują się już śniadania, obiady oraz kolacje serwowane przez hotelową restaurację w wyznaczonych godzinach.
  • SC (Self Catering) – w tym przypadku obiekt nie oferuje wyżywienia, ale udostępnia gościom kuchnię albo aneks kuchenny, gdzie mogą oni przygotowywać swoje własne potrawy.
  • ZPR – oznacza, że posiłki są wydawane zgodnie ze szczegółami zawartymi w programie wyjazdu lub też w opisie hotelu zależnie od wykonanej rezerwacji.
  • PP (Program Package) – posiłki są wydawane zgodnie z programem wczasów – ma to zwykle związek z podawaniem ich w innych godzinach ze względu na wyjazdy turystyczne.

 

Nawet rezerwując jeden z warszawskich hoteli, możesz liczyć na to, że zaoferują ci one wyżywienie w wyżej wymienionych wariantach. Jeżeli nie chcesz przygotowywać posiłków samodzielnie, ale jednocześnie zależy ci na tym, aby dobrze zjeść, pamiętaj o powyższych skrótach podczas realizacji rezerwacji hotelu.

 

 
 

Katagoria: Porady wakacyjne
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 4220  razy.