Jak spakować się na wakacje

Dla wielu osób pakowanie przed podróżą to procedura trudna i męcząca.

Ciężko im bowiem ograniczyć do minimum ilość ubrań czy kosmetyków i zabrać na urlop tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Nierzadko zdarza się, że dopiero niedomykająca się torba lub walizka zmusza przyszłych podróżników do rezygnacji z zabrania ze sobą pewnych przedmiotów.

Okazuje się jednak, że nie zawsze trzeba to robić. Czasem wystarczy odpowiednio dobrać rozmiar walizki czy podzielić bagaż na kilka mniejszych części. Skąpiec.pl prześledził asortyment sklepów internetowych i przygotował krótki przegląd walizek, toreb podróżnych i bagażników samochodowych.

Walizki i torby na kółkach

 

Solidna walizka lub torba na kółkach sprawdzi się w przypadku większości wakacyjnych wyjazdów, jednak szczególnie przydatna może okazać się podczas podróży samolotem. Sztywne, twarde ścianki doskonale zabezpieczą rzeczy przed zniszczeniem, a kółka ułatwią transport bagażu. Dużym plusem jest również fakt, że walizki dostępne są w wielu różnych rozmiarach i pojemnościach, dzięki czemu każdy znajdzie taki model, który będzie dla niego najbardziej odpowiedni.

Produkty polecane:

 

Zapraszamy do rankingu walizek

Torby podróżne

 

Klasyczne torby podróżne wybierają najczęściej osoby, które podróżują pociągiem, autobusem lub własnym samochodem. Nieduże modele bardzo dobrze spełnią również rolę bagażu podręcznego w samolocie. Torby podróżne wykonane są zwykle z materiału, dzięki czemu są lekkie i mogą w pewnym stopniu dostosować swój kształt do zawartości. Praktyczny pasek do noszenia na ramieniu sprawia, że podróżowanie z taką torbą jest wygodne i nie ogranicza swobody ruchów właściciela.

Produkty polecane:

 

Zapraszamy do rankingu toreb podróżnych

Bagażniki dachowe

 

Pojemne bagażniki samochodowe to bardzo dobre rozwiązanie dla miłośników długich wycieczek objazdowych i wakacyjnych podróży własnym autem. Zamontowany na dachu box pomieści bowiem wiele dodatkowych rzeczy, w tym również przedmiotów o większych gabarytach. Co więcej, dzięki specjalnym bagażnikom montowanym na dachu lub tylnej klapie samochodu, w podróż można zabrać również rowery.

Produkty polecane:

 

Zapraszamy do rankingu bagażników

Torby na ramię i na zakupy

 

Niewielkich rozmiarów torby na ramię doceniane są przez osoby, które udają się w krótką i niedaleką podróż lub też nastawiają się na zwiedzanie i długie spacery podczas wyjazdu. Praktyczna torba pomieści kilka niezbędnych rzeczy (prowiant, portfel i parasolkę czy też odzież na zmianę) i umożliwi swobodne przemieszczanie się, bez potrzeby noszenia większego bagażu w ręku. Modne ostatnio ekologiczne torby na zakupy warto zabrać ze sobą w podróż „na wszelki wypadek” lub też zapakować w nie jedzenie i napoje, które spożytkowane zostaną podczas wycieczki.

Produkty polecane:

Etui na klucze, dokumenty

 

Na koniec kilka akcesoriów, które być może nie są niezbędne dla urlopowicza, jednak z pewnością mogą okazać się przydatne podczas pakowania. Mowa o różnego rodzaju pokrowce na okulary, etui na klucze, karty kredytowe, długopisy lub etui na dokumenty. Tego typu opakowania ułatwiają transport i przechowywanie niewielkich przedmiotów, a także zabezpieczają je przed zniszczeniem i minimalizują ryzyko ich zgubienia.

Produkty polecane:

  • Verus Milano 133 – etui na karty kredytowe, cena od 139 złotych
  • Philippi – etui na okulary i długopis, cena od 99 złotych
  • Sammons 190026-05 – etui na klucze, cena od 22 złotych
Źródło
 
 

Katagoria: Porady wakacyjne
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 1758  razy.