niemcy-kolonia
 

Niemcy

Stolica:  Berlin
Język: niemiecki
Waluta: euro
Strefa czasowa latem: +2 godziny
Strefa czasowa zimą: +1 godziny
 

Kolonia (niem. Köln, 1900-1919 Cöln; łac. za Rzymian najpierw: Oppidum Ubiorum, potem CCAA czyli Colonia Claudia Ara Agrippinensium, w średniowieczu: Coellen, kol. Kölle) – miasto na prawach powiatu w zachodnich Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, stolica Rejencji Kolonia.

Położona nad Renem Kolonia ma powierzchnię 405,17 km² (230,27 km² część lewobrzeżna, 174,90 km² część prawobrzeżna) i jest piątą co do wielkości obszaru gminą i czwartym pod względem liczby ludności miastem w Niemczech (po Berlinie, Hamburgu i Monachium).

Najwyższy punkt w mieście znajduje się na wysokości 118,04 m n.p.m. (Monte Troodelöh w obszarze chronionym Königsforst, przy granicy z miastem Bergisch Gladbach), zaś najniższy 37,5 m n.p.m. (dzielnica Worringen).

 

Karnawał

W Niemczech czas karnawału nazywany jest „Piątą Porą Roku” i w przeciwieństwie do tego, co jest nam znane, zaczyna się już 11.11 równo o godzinie 11:11. Prawdziwa zabawa startuje jednak dopiero w lutym i wieńczy ją tak zwany „Rosen Montag”. Kolonia pogrąża się wtedy w istnym szaleństwie, a miasto zalewa tłum ludzi w oryginalnych kostiumach. Nie brak również kolorowych parad no i oczywiście tradycyjnego Kölscha.


Zobacz lokalizację
Zarezerwuj miejsce w hotelu
 
 
 

Katagoria: miasta, w Europie
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 487  razy.