wielka-brytania-londyn
 

Wielka Brytania

Stolica:  Londyn
Język: angielski
Waluta: funt szterling
Strefa czasowa latem: +1 godziny
Strefa czasowa zimą: 0 godziny
 

Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

Położony nad Tamizą, jest największym miastem Europy po Moskwie i Stambule, a większym od Paryża; jest także największym miastem Unii Europejskiej i jednym z większych miast świata zarówno w skali samego miasta, jak i aglomeracji. Liczba mieszkańców Londynu (w granicach tzw. Wielkiego Londynu) wynosi ok. 8,2 mln (2011 r.) na obszarze 1 607 km²; cała zaś aglomeracja londyńska, łącznie ze wszystkimi przyległymi miastami liczy ok. 20 mln mieszkańców (obszar tzw. metropolia).

 

 

West End

W tętniącej życiem dzielnicy West End usytuowane są najlepsze hotele w mieście. Turyści mogą wybrać się na zakupy na Oxford Street lub spędzić trochę czasu w Covent Garden, gdzie można pooglądać występy uliczne i odwiedzić rozmaite sklepy i restauracje.


Mała Wenecja

Mała Wenecja to dzielnica położona na północ od Paddington. Swoją nazwę zawdzięcza malowniczym kanałom, wzdłuż których rozciągają się restauracje i kawiarnie. Można się tu wybrać na rejs lub pospacerować, podziwiając piękne widoki. To prawdziwa oaza spokoju w wielkim mieście.


Notting Hill

W tej dzielnicy na turystów czekają takie atrakcje, jak Targ Portobello (czynny codziennie z wyjątkiem niedziel) oraz kolorowy Karnawał Notting Hill. Na terenie Notting Hill znajdują się liczne sklepy i puby. Można tu podziwiać widoki znane z filmu "Notting Hill" z Hugh Grantem i Julią Roberts.


Zobacz lokalizację
Zarezerwuj miejsce w hotelu
 
 
 

Katagoria: miasta, w Europie
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 624  razy.