Na każdej z Wysp Kanaryjskich można odnaleźć niezliczoną ilość miejsc do nurkowania oraz szkoły, w których można nauczyć się nurkowania lub wynająć potrzebny sprzęt.

Hiszpański portal poświęcony turystyce na Wyspach Kanaryjskich przedstawia zalety każdej z nich w następujący sposób:7
hiszpania-la-gomera-valle-gran-rey
Jej spokojne i przezroczyste wody o przyjemnej temperaturze przez cały rok sprawiają, że wyspa La Gomera to idealne miejsce do skorzystania z doskonałego i niezapomnianego dnia obfitującego w zanurzenia.

La Gomera – przedostatnia pod względem powierzchni wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Wyspa pochodzenia wulkanicznego, kształtu okrągłego i otoczona urwistym wybrzeżem, pozbawionym dogodnych portów naturalnych. Najwyższym szczytem jest Garajonay (1487 m wysokości). Wnętrze wyspy jest skaliste, poprzecinane głębokimi wąwozami, bardzo utrudniającymi komunikację (jest to jeden z powodów używania na wyspie języka gwizdów el silbo). Naturalna szata roślinna to wawrzynowe lasy laurisilva. Uprawy rolne (głównie winorośl i banany) na żyznej glebie wulkanicznej, tarasowe, nawadniane pola na zboczach górskich.

6
hiszpania-la-palma-los-llanos-de-aridane
Gębiny morskie na południu wyspy La Palma, w których będziesz miał okazję poobserwować zaskakujące krajobrazy wulkaniczne, w których obficie występują jaskinie, łuki, jary, pochyłości przyprawiające o zawrót głowy… a ponadto liczne endemiczne gatunki.

La Palma (właściwie ‚San Miguel de la Palma’) – jedna z siedmiu dużych Wysp Kanaryjskich.

La Palma (północno-zachodnia wyspa kanaryjska) leży około 400 kilometrów od południowo-marokańskiego wybrzeża, około 1500 kilometrów od hiszpańskiego lądu stałego i około 60 kilometrów na zachód od największej wyspy kanaryjskiej Teneryfy.

Zachodnim krańcem wyspy przebiegał dawny południk zerowy, wyprowadzony z wyspy El Hierro będącej wówczas końcem poznanego świata ery prekolumbijskiej.

La Palma jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, najmłodszą geologicznie z Wysp Kanaryjskich (około 2 milionów lat). Od dna oceanicznego włącznie (4000 metrów głębokości) obejmuje całkowitą wysokość rzędu 6500 metrów i składa się całkowicie z różnych pokładów wulkanicznych. W stosunku do swej powierzchni całkowitej zalicza się do najwyższych wysp świata. Najwyższe wzniesienie – 2426 m n.p.m. (Roque de los Muchachos)

5
hiszpania-formentera-la-savina
Fuerteventura zaprasza do odkrycia jej bogatych głębin morskich zdominowanych terenami płaskimi, piaszczystymi i niezbyt głębokimi, najeżonymi formacjami wulkanicznymi oraz pełnymi życia.

Formentera – druga co do wielkości wyspa wchodząca w skład Pitiuzów. Leży na południe od Ibizy. Czwarta co do wielkości wyspa Balearów. Stolicą i głównym miastem jest Sant Francesc de Formentera.

Od Ibizy oddziela ją wąski, usiany maleńkimi wysepkami przesmyk (3,6 km). Najwyższe wzniesienie Formentery to Sa Talaia (192 m n.p.m.). Długość wyspy, od jej zachodniego brzegu do latarni na wschodzie, wynosi 20 km, natomiast w najwęższym miejscu Formentera ma zaledwie 2 km.

Formentera słynie z długich piaszczystych plaż. Krajobraz zdobią dwa słone jeziora znajdujące się na północy wyspy. Roślinność Formentery ze względu na brak słodkiej wody różni się znacząco od roślinności Ibizy. Symbolem Formentery jest jaszczurka sargantana (gatunek endemiczny). Plaże są uważane za najlepsze na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego. Wyspa słynie nie tylko z „rajskich” plaż, ale i również z turystów naturystów.

4
hiszpania-puerto-rico
Głębiny morskie wyspy Gran Canaria goszczą wielkie bogactwo i różnorodne gatunki flory i fauny. Odnajdziesz w nich również niesamowite podmorskie krajobrazy uformowane z robiących wrażenie ścian, jaskiń wulkanicznych, a nawet zatopionych statków.

Gran Canaria – jedna z wysp zaliczanego do Makaronezji archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i jest usytuowana pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą.

Wyspa ma okrągły kształt z masywem górskim pochodzenia wulkanicznego w centrum wyspy. Najwyższy punkt wyspy to Pico de Las Nieves (1949 m n.p.m.). Wyróżniają się także formy skalne takie jak Roque Nublo (1813 m n.p.m.) i Roque Bentayga (1412 m n.p.m.).

3
hiszpania-teneryfa
Wybrzeże wyspy Teneryfa podzielone jest na trzy strefy zdatne do nurkowania, a zatem będziesz mógł wybrać pomiędzy północną częścią, charakteryzującą się bogatą fauną i zaskakującymi formacjami geologicznymi.

Teneryfa (hiszp. Tenerife) – należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim, u północno-zachodnich wybrzeży Afryki, zaliczana do Makaronezji. Jest największą i najludniejszą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich i najludniejszą wyspą hiszpańską. Teneryfa, choć geograficznie leży w północnej Afryce, jest integralną częścią Hiszpanii i Unii Europejskiej. Obowiązującą na wyspie walutą jest Euro, a językiem urzędowym język hiszpański. Z mieszkańcami można się też porozumiewać w językach angielskim i niemieckim, w tych językach są też niektóre tablice informacyjne.

2
hiszpania-lanzarote
Lanzarote to idealna wyspa do nurkowania, z ponad 100 miejscami do jego uprawiania rozrzuconymi po całym jej obszarze. Plaża Chica, w Puerto del Carmen, jest prawdopodobnie najczęściej odwiedzanym punktem z całego tego archipelagu, głównie z uwagi na jej bioróżnorodność i niesamowitość jej głębin morskich .

Lanzarote to jedna z 7 głównych wysp wchodzących w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich. Lanzarote jest wyspą wysuniętą najbardziej na północ i wschód w archipelagu.

Często nazywana jest „wyspą wulkanów”. Jej powierzchnia w większości utworzona jest przez lawę wulkaniczną. Ostatni wybuch wulkanu miał miejsce w 1824 roku. Wyspę odkrył w 1312 roku Lancelotto Malocello.

Częstym zjawiskiem na wyspie jest wiatr sirocco, zwany tutaj la calima, który przenosi duże ilości pyłu z niedalekiej pustyni Sahara. W 2004 roku podczas sirocco na wyspie była odnotowana temperatura 46 °C i bardzo mała widoczność.

hiszpania-el-hierro
Nurkowanie na tej wyspie stanowi niezapomniane doświadczenie. Jej głębiny morskie należą do najpiękniejszych na naszej ziemi.
Najbardziej wyróżniające się miejsca do nurkowania na wyspie El Hierro znajdują się w rezerwacie morskim Reserva Marina del Mar de las Calmas, w La Restinga.

El Hierro, zwany też Isla del Meridiano („Wyspą Południkową”), jest najmniejszą i najdalej na południe i na zachód położoną wyspą w hiszpańskim archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Od roku 2010 na wyspie El Hierro notowane sa częstsze niż w przeszłości wstrząsy sejsmiczne, a na morzu w okolicy wyspy, kilka kilometrów na południe od niej, widoczne są skutki trwającej pod wodą erupcji wulkanicznej (wzrost temperatury wody, wiry, wydobywający się gaz i wypływające kawałki materiału piroklastycznego). Według wulkanologów zjawiska te wskazują na tworzenie się w tym miejscu nowej wyspy, która w przyszłości połączyć się może z wyspą El Hierro.

 
 

Katagoria: rankingi miejsc wakacyjnych
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 690  razy.