francja-nicea
 

Francja

Stolica:  Paryż
Język: francuski
Waluta: euro
Strefa czasowa latem: +2 godziny
Strefa czasowa zimą: +1 godziny
 

Nicea (fr. Nice, wł. Nizza, prow. Niça, Nissa) – miasto we Francji, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie.

Nicea leży nad Morzem Śródziemnym, na Lazurowym Wybrzeżu. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się bulwar o długości 7 km. W mieście funkcjonują porty morskie: handlowy, pasażerski i rybacki oraz międzynarodowy port lotniczy Nicea-Lazurowe Wybrzeże (trzeci pod względem liczby pasażerów we Francji).

Nicea charakteryzuje się łagodnym, śródziemnomorskim klimatem (średnia temp. roczna 15 °C). Sezon letni trwa tu przez 6 miesięcy, od maja do października, pomimo, że czasami w kwietniu i listopadzie są temperatury powyżej 20 °C. Zimy są łagodne, ze średnią temperaturą 13,4 °C w dzień i 5,8 °C w nocy, od grudnia do lutego.

 

Karnawał w Nicei

Karnawał w Nicei należy do jednego z największych na świecie. W okresie od 12 do 28 lutego na Lazurowym Wybrzeżu możemy więc być świadkami niezapomnianego widowiska. Oprócz tradycyjnych, kolorowych parad przez miasto, którym towarzyszą artyści z wielu krajów, możemy zobaczyć znacznie więcej. Do najsłynniejszych wydarzeń w czasie karnawału należą Parada Światła i Bitwa Kwiatowa. Pierwsza, to widowisko, w którym możemy być świadkiem pochódu niesamowitych kukieł i artystów. Wszystkiemu towarzyszą przepiękne światła. Bitwa Kwiatowa natomiast to parada, podczas której jadące w korowodzie osoby w przebraniach, rzucają kwiaty w publiczność. Całej zabawie sprzyjają niesamowite widoki, z jednej strony plaże Morza Śródziemnego, a z drugiej pasma górskiego Prealp Nicejskich. Parady trwają dzień i noc.
Wjazd ogromnej kukły Króla Karnawału na Plac Massena w Nicei zwiastuje rozpoczęcie karnawału. Nie mogłoby zabraknąć również królowej, która mu towarzyszy. Każdego roku motyw wydarzenia jest inny. Podczas tegorocznego karnawału hasłem przewodnim jest „Król muzyki”.

Hotele w pobliżu Placu Massena na 12 lutego na trivago.pl – na imprezę otwarcia:
Hotel 2-gwiazdkowy: Dante (najniższa cena 160 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 3-gwiazdkowy: Azurea Ex Frank Zurich (najniższa cena 200 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 4-gwiazdkowy: B4 Nice Park (najniższa cena 235 zł za pokój dwuosobowy)


Zobacz lokalizację
Zarezerwuj miejsce w hotelu
 
 
 

Katagoria: miasta, w Europie
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 964  razy.