macedonia-ochryda
 

Macedonia

Stolica:  Skopje
Język: macedoński
Waluta: denar macedoński
Strefa czasowa latem: +2 godziny
Strefa czasowa zimą: +1 godziny
 

Ochryda – miasto w południowo-zachodniej Macedonii, nad Jeziorem Ochrydzkim, u stóp gór Galiczica.

 

Co roku w Ochrydzie odbywa się letni festiwal teatralny Lato Ochrydzkie (lipiec-sierpień), festiwal folkloru bałkańskiego (czerwiec) i festiwal bałkańskiej muzyki ludowej (sierpień).

Obecnie najważniejszą gałęzią gospodarki regionu jest turystyka. Ruch turystyczny obsługuje m.in. pobliski port lotniczy Ochryda im. św. Apostoła Pawła.

 

Poleca trivago.pl

Macedonia jest często przez turystów pomijana i traktowana jako trasa przelotowa do Grecji. Bez dostępu do morza, lecz z pięknymi górami i niesamowitymi jeziorami. Jedno z nich - Jezioro Ochrydzkie, jest miejscem na swój sposób magicznym. Nawet w sezonie na jego plażach nie spotkamy ogromnych tłumów. Jednak na jesieni miejsce to staje się jeszcze ciekawsze, w szczególności dla tych, którzy poszukują spokoju, niezmąconego zbędnymi dystraktorami krajobrazu.

Ochryda to miasto, w którym według legendy znajdowało się 365 cerkwi, po jednej na każdy dzień roku. Teraz nie znajdziemy ich aż tak wielu, jednak wszystkie są piękne i niepowtarzalne.

Będąc w Ochrydzie warto jest również wybrać się na tamtejszy targ owocowo-warzywny, znajdujący się nieopodal głównego deptaku. Kupić tam można aromatyczne owoce i warzywa, a także przepyszne sery. Dopełnieniem pobytu w tej części Macedonii będzie rejs statkiem lub łódką po wodach jeziora.


Zobacz lokalizację
Zarezerwuj miejsce w hotelu
 
 
 

Katagoria: miasta, w Europie
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 481  razy.