Rezerwacje biletów lotniczych w internecie

Polacy nauczyli się porównywać oferty i wyszukiwać okazje. Stąd popularność portali pośredniczących w rezerwacji biletów lotniczych widoczna w danych o liczbie użytkowników na stronach WWW zawierających wyszukiwarki.

W porównaniu do zeszłego roku liczba osób, które z nich korzystają wzrosła o jedną dziesiątą (z 684 tys. w kwietniu 2013 roku w do 765 tys. w kwietniu 2014 roku).

W analizie przeprowadzonej przez Gemius uwzględniono wyszukiwarki połączeń lotniczych, tj. Esky.pl, Skyscanner.pl, Fly4free.pl i Biletylotnicze.pl.

 4

Biletylotnicze.pl

biletylotnicze_pl

Serwis oferuje połączenia lotnicze ponad 600 rejsowych i tanich linii lotniczych.

użytkowników
119 tys. osób
3

Skyscanner.pl

skyscanner_pl

Skyscanner to globalny lider wśród turystycznych wyszukiwarek internetowych, udostępniający natychmiastowe porównania milionów lotów ponad tysiąca linii, a także wypożyczalni samochodowych i hoteli.

użytkowników
172 tys. osób
2

Fly4free.pl

fly4free_pl

Blog z możliwością rezerwacji lotu, auta, noclegi poprzez eSKY.pl

użytkowników
202 tys. osób
1

Esky.pl

esky_pl

Zależy nam, aby zakup wszelkich produktów i usług turystycznych, takich jak bilety lotnicze, noclegi, wczasy, wycieczki, pakiety grupowe czy ubezpieczenia podróżne, mógł być dokonany w jednym miejscu i za pomocą szybkich i nowoczesnych narzędzi – Internetu oraz infolinii działającej 7 dni w tygodniu.

użytkowników
408 tys. osób
Źródło: Gemius SA, gemiusTraffic

 

 

 
 

Katagoria: rankingi inne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 436  razy.