wlochy-rzym
 

Włochy

Stolica:  Rzym
Język: włoski
Waluta: euro
Strefa czasowa latem: + 2 godziny
Strefa czasowa zimą: + 1 godziny
 

Rzym (wł., łac. Roma) – stolica i największe miasto Włoch, położone w środkowej części kraju w otoczeniu wzgórz, nad Tybrem, ośrodek administracyjny i polityczny (siedziba prezydenta, ministerstw i urzędów); stolica i główne miasto regionu administracyjno-historycznego Lacjum.

Miasto położone w środkowych Włoszech, nad rzeką Tyber, w jej dolnym biegu, na wyżynnym, wapiennym obszarze niedaleko wybrzeża morskiego. Stolica kraju i siedziba najważniejszych instytucji życia politycznego i gospodarczego; drugi po Mediolanie ośrodek finansowy i gospodarczy państwa (ważny ośrodek przemysłu samochodowego, elektrotechnicznego, włókienniczego, spożywczego i innych). Wielki węzeł komunikacji lotniczej (2 porty lotnicze: Fiumicino oraz Ciampino), kolejowej (dworzec Termini) i drogowej. Rzym posiada także metro (obecnie 2 linie, trzecia aktualnie w budowie). Światowy ośrodek turystyczny z bardzo bogatymi zabytkami starożytności i średniowiecza (kościoły, bazyliki, Koloseum, pałace, akwedukty, fontanny i wiele innych budowli), niezwykle bogate muzea, nowoczesne osiedla mieszkaniowe na przedmieściach.

Rzym to tętniące życiem miasto, w którym znaleźć można zarówno spokojne, skromne okolice, jak i ekskluzywne dzielnice, które znane są z filmów, jak np. Rzymskie wakacje czy Słodkie życie.

 

 

 
Najpopularniejsze dzielnice

Schody hiszpańskie (Spanish Steps - Piazza di Spagna)

Najszersze schody w Europie usytuowane są zaledwie kilka kroków od pełnej designerskich sklepów ulicy Via Condotti. W dzielnicy tej znajdują się liczne kawiarnie, restauracje, pięciogwiazdkowe hotele oraz słynny kościół Trinità dei Monti.


Via Giulia/Piazza Farnese

Via Giulia to cicha i romantyczna dzielnica, usytuowana między Tybrem a tętniącą życiem dzielnicą Campo de' Fiori. Warto tu odwiedzić galerie i sklepy z antykami oraz przejść się po uliczkach, przy których znajdują się zabytkowe, pokryte bluszczem rezydencje.


San Lorenzo

Dzielnicę San Lorenzo upodobali sobie studenci. Jest tu wiele pubów, klubów, sklepów odzieżowych w stylu vintage i niedrogich restauracji.


Popularne hotele

Hotel Piazza Di SpagnaHotel Piazza di Spagna usytuowany jest przy urokliwej ulicy, w pobliżu Schodów Hiszpańskich i w otoczeniu butików wielu znanych domów mody.

Hotel Piazza di Spagna, który od trzech pokoleń prowadzony jest przez tę samą rodzinę, serdecznie wita Gości i oferuje odnowione wnętrza. Nieopodal hotelu przebiega ulica Via dei Condotti, a przyjemny spacer ulicami zabytkowego centrum miasta zaprowadzi Gości do wielu najważniejszych atrakcji Rzymu.

Doskonałym miejscem na relaks jest taras na dachu, gdzie można poczytać książkę. Na dole mieści się bar serwujący drinki. Do dyspozycji Gości jest wielojęzyczny personel, a także mnóstwo gazet międzynarodowych oraz punkt internetowy w holu.

Wszystkie pokoje wyposażone są w bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, klimatyzację i telewizor LCD. Pokoje typu superior dysponują wanną lub prysznicem z hydromasażem.

Zobacz lokalizację
Zarezerwuj miejsce w hotelu
Filmy związane z miejscem
 
 
 

Katagoria: miasta, w Europie
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 773  razy.