Tokio – poznaj  najlepsze zabytki stolicy Japonii

Stolica Japonii, idealne miejsce do zwiedzania. Jak właściwie dowiedzieć się o najważniejszych miejscach, które można zwiedzić. Warto przeczytać poniższy artykuł po to aby tak w zasadzie dowiedzieć o tych wszystkich celach podróży osób, które stawiają na Tokio.

 

Pierwsze miejsce, które można śmiało odwiedzić należy przede wszystkim do Harajuku, tak w zasadzie to osiedle, stacja metra a także centrum mody wszystkich młodych mieszkańców Japonii. Warto odwiedzić to miejsce aby dowiedzieć się jak tutaj toczy się życie. Można zaobserwować tutaj kreowanie najnowszych trendów, wszystkie najbardziej ekstrawaganckie stroje a także niezwykłe oraz atrakcyjne przebrania, które można nabyć w sklepach. Tuż obok Harajuku znajdować się będzie także bardzo popularna ulica Takeshita-dori, to właśnie na niej można odnaleźć prawie wszystko co tylko będzie potrzebne.

Kolejne miejsce dotyczy także Akihabary, to w zasadzie elektroniczna miejscowość a co za tym idzie ,,najbardziej rozpoznawalny zakątek Tokyo”. W zasadzie można tutaj nabyć każdy sprzęt elektroniczny, gry komputerowe oraz tak bardzo popularne na tym kontynencie anime. Co roku da się tutaj zaobserwować przebranych za swoje ulubione postacie z cyklu gier komputerowych postacie oraz te, które pojawiają się w anime.

Park Yoyogi to bez wątpienia największy park a także najbardziej popularne miejsce spotkań a także zgrupowań. Niektórym to może przypominać Central Park. Położenie znajduję się przy Harajuku a także bardzo popularnej dzielnicy Shibuya. Da się tutaj zaobserwować wszystkich Japończyków wykonujących ćwiczenia na świeżym powietrzu (sztuki walki) a także wszystkie amatorskie zespoły oraz najróżniejsze stroje, w które są poprzebierani młodzi ludzie.

Skrzyżowanie Shibuya to następne miejsce warte uwagi, które można zwiedzić w Tokio. Na południu od wyżej wymienionego parku, przy stacji metra Station Shibuya odnaleźć można jedno z największych zatłoczonych skrzyżowań, w wielu przypadkach jest porównywalne także do tego w USA (Times Squar w stanie Nowy York). Aby piesi mieli szansę przejścia na drugą stronę jezdni zatrzymuję się cały ruch.

W Tokio można się przejść a tak właściwie odwiedzić centrum rozrywki Patchinko, znajdujący się na kilku piętrach można zauważyć różnego rodzaju gry komputerowe, zręcznościowe a nawet te wszystkie wyścigi konne. To wszystko Japończycy zorganizowali po to aby ludzie mogli spędzać idealnie swój czas wolny. Bardzo przyjazne miejsce, szczególnie w weekend.

W stolicy Japonii można również odwiedzić Love Hotels. Bardzo nowoczesne hotele, które oferowane jest na jedną noc lub godziny. To tylko pozory, że tutaj są powiązania w związku z usługami agencji towarzyskich. Przede wszystkim to bardzo subtelne miejsce gdzie przychodzić mogą najmłodsze pary oraz także te wszystkie małżeństwa, które w wyjątkowym miejscu zamierzają odbyć swoja chwilę zapomnienia. W środku da się odnaleźć te wszystkie ciekawe urządzone wnętrza, które tylko mogą zachęcać do tego aby dwie połówki połączyła niezwykła więź.

 

Portal Azjatyckie-Przygody.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu
 
 

Katagoria: Gdzie warto pojechać
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2632  razy.