TOP 100 miejsc, które warto odwiedzić wg trivago

Aż trzy polskie miasta znalazły się w rankingu 100 kierunków, które warto i opłaca się odwiedzić. TOP 100 miejsc wytypowanych przez trivago.pl, to ciekawe kierunki z najlepiej ocenianymi hotelami, w połączeniu z ich atrakcyjnymi cenami. Niektóre z nich mogą być całkiem nieznane podróżującym, ale warte odwiedzenia dzięki niezwykłym i urzekającym miejscom.

 

Choć Łódź (miejsce 26 w rankingu), Poznań (miejsce 30) i Kraków (miejsce 79) nie są na początku listy, to nadal uplasowały się na dobrych pozycjach. W pierwszej dziesiątce znalazły się raczej mniej znane destynacje, ale jednocześnie pełne urzekających miejsc; top 10 zawiera aż trzy kierunki z Chin: starożytne Fenghuang (miejsce 1) i Pingyao (miejsce 5 ) oraz Dali (miejsce 10). Ponadto na początku listy znalazł się również Mostar (Bośnia i Hercegowina), Pecz (Węgry) czy indyjski Wayanad.Ranking najlepiej ocenianych kierunków (Best Value Index 2016)

79

polska-krakow

Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego. Położony nad Wisłą, na obszarze Bramy Krakowskiej, Niecki Nidziańskiej i Pogórza Zachodniobeskidzkiego.

30

polska-poznan

Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny.

26

polska-lodz

Łódź – miasto na prawach powiatu w środkowej Polsce. Siedziba władz województwa łódzkiego, powiatu łódzkiego wschodniego oraz gminy Nowosolna.

10

Chiny Dali trivago

Dali (chin.: 大理; pinyin: Dàlǐ) – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodnich Chinach, w prowincji Junnan, nad jeziorem Er Hai, około 250 km na północny wschód od stolicy prowincji, Kunming.

9

Indie Wayanad

To jeden z najbardziej wysuniętych na północ regionów Kreali, w Indiach.

8

Wegry Pecz

Pecz (łac. Quinque Ecclesiae, niem. Fünfkirchen, czes. Pětikostelí, ser. Pečuj, Печуј, tur. Peçuy, chorw. Pečuh; dawne pol. Pięciokościoły) – miasto w południowych Węgrzech.

7

Rosja Suzdal

Suzdal (ros. Суздаль) to miasto (od 1778) w Rosji w obwodzie włodzimierskim. Położone nad rzeką Kamienką, dopływie Nerli. Miasto należy do tzw. Złotego Pierścienia Rosji.

6

rumunia-sybin

Sybin (rum. Sibiu, węg. Nagyszeben, niem. Hermannstadt) – miasto w środkowej Rumunii, w Siedmiogrodzie. Leży nad rzeką Cibin, dopływem Aluty.

5

Chiny Pingyao

Pingyao (chiń.: 平遥, pinyin: Píngyáo) – chińskie miasto w prowincji Shanxi, oddalone o około 715 km od Pekinu i 80 km od stolicy prowincji Taiyuan. W mieście zachowała się doskonale utrzymana, tradycyjna architektura chińskiego ludu Han, co stało się przyczyną wpisania miasta na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1997 roku.

4

Serbia Nowy Sad

Nowy Sad (serb./chorw./rum. Novi Sad, Нови Сад, węg. Újvidék, słow. Nový Sad, niem. Neusatz (an der Donau), łac. Neoplanta) – miasto w północnej Serbii.

3

Bulgaria Weliko Tyrnowo

Wielkie Tyrnowo (bułg. Велико Търново = Weliko Tyrnowo, tur. Tırnova) – miasto położone w północno-centralnej Bułgarii nad rzeką Jantrą, u północnych podnóży Starej Płaniny, około 240 km na północny wschód od Sofii.

2

bosnia-hercogowina-mostar

Mostar – stolica (nieformalna) Hercegowiny, leżąca nad Neretwą. Mostar położony jest w południowo-zachodniej części Bośni i Hercegowiny, przy drodze wiodącej z Dubrownika do Sarajewa.

Mieszają się tu wpływy klimatu umiarkowanego ciepłego i śródziemnomorskiego. Okolice Mostaru uchodzą za region o najcieplejszych latach w całym kraju. Maksymalna zanotowana tu temperatura to 46 °C. Średnia temperatura zimą wynosi 6 °C, a latem 26 °C


Chiny Fenghuang

To starożytne miasto, które w 2008 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Budynki znajdujące się w Fenghuang pochodzą z czasów dynastii Ming i Qing, z XIV i XVII wieku. Miasto usytuowane jest w górach i leży nad rzeką Tuo Jiang, które otacza je z dwóch stron. To antyczne miejsce słynie z naturalnego piękna i znikomego wpływu nowoczesnych Chin.

  

Best Value Index wyszukiwarki hoteli trivago.pl to ranking przedstawiający unikalny przegląd najlepiej ocenianych destynacji na świecie, poprzez specjalny algorytm, który łączy średnie ceny za nocleg dla dwóch osób na trivago (trivago Hotel Price Index, brano pod uwagę miejsce z co najmniej 50 hotelami) z Rankingiem reputacji hoteli (opinie o hotelu, pod uwagę brano 150 opinii o hotelu w danej destynacji). Ranking 100 miejsc, jest więc stosunkiem ceny do opinii; brane pod uwagę dane w rankingu pochodzą z okresu, od września 2014 do września 2015.

 

Link do pobrania pełnej listy 100 kierunków

 

 
Źródło: www.trivago.pl
 
 

Katagoria: rankingi miejsc wakacyjnych
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 3375  razy.