TOP 6 – karnawał w Europie

Karnawał – hasło kojarzące nam się głównie z Brazylią i kolorowymi tancerkami samby. Nie ma jednak potrzeby jechania na drugi koniec świata, aby doświadczyć karnawałowego szaleństwa.

Serwis trivago.pl, który porównuje ceny noclegów na całym świecie, przygotował kilka propozycji na spędzenie karnawału w Europie. Dokąd warto się udać i ile będzie nas kosztował nocleg – o tym poniżej.6
Jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych karnawałów na świecie. Od połowy lutego Plac Masséna i Promenada Anglików w Nicei wypełnią się fikuśnymi dekoracjami, a na ulice wyjdą tłumy ludzi spragnionych szalonej zabawy. Co roku, jednym z najciekawszych punktów programu jest Bitwa Kwiatowa. W tym czasie powozy zdobione kolorowymi kwiatami wyjeżdżają na ulicę, a znajdujące się na nich postaci obsypują ludzi kwiatami.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 13.02-01.03 na trivago.pl
Hotel 3* od 221 zł
Hotel 4* od 272 zł
francja-nicea

Nicea (fr. Nice, wł. Nizza, prow. Niça, Nissa) – miasto we Francji, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie.

5
Karnavał w Loulé to, mający ponad 100 lat tradycji, najstarszy karnawał w Portugalii. To niewielkie miasteczko położone na południu kraju, na co dzień wypełnione jest słońcem, jednak w połowie lutego oprócz słońca czekać na nas będzie jeszcze niezwykła atmosfera. W sobotę otwierającą całe wydarzenie, na ulice miasta wychodzi iście kolorowa parada. Pokaz samby, ludzie w satyrycznych przebraniach oraz postacie wykonane z papier-mâché to jedynie część tego, czego można doświadczyć w Loulé w czasie karnawału.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 14.02-17.02 na trivago.pl
Hotel 3* od 73 zł
Hotel 4* od 69 zł
portugalia-loule

Loulé to miejscowość w Portugalii, leżąca w dystrykcie Faro, w regionie Algarve w podregionie Algarve.

4
Toskania zyskała szczególne miejsce w sercach wielu ludzi przede wszystkim ze względu na swój niekończący się urok. Wzgórza porośnięte winogronami, cudowne słońce i atmosfera błogości. Tak maluje się ten region w głowach wielu. Zimą jednak, jedno z tamtejszych nadmorskich miast – Viareggio – zmienia się nie do poznania. Na czas karnawału, ulice zapełniają się przebierańcami oraz postaciami stworzonymi według zasady papier-mâché, nad którymi niektórzy artyści pracują przez okrągły rok. Dla wielu Włochów to właśnie Viareggio, a nie Wenecja, pozostaje stolicą karnawału.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 1.02-22.02 na trivago.pl
Hotel 3* od 246 zł
Hotel 4* od 363 zł
wlochy-viareggio

Viareggio – miasto i gmina we Włoszech, w regionie Toskania, w prowincji Lukka. Teren miasta rozciąga się całkowicie na nizinie aluwialnej wybrzeża toskańskiego.

3
Ten najbardziej chyba znany europejski karnawał jest utożsamiany przede wszystkim z charakterystycznymi weneckimi maskami. Chociaż tradycja związana z karnawałem istniała w tamtym regionie już w czasach średniowiecznych, to w rzeczywistości dopiero w XVIII wieku zakorzeniła się tam na dobre. Od tego czasu, podczas karnawału, Plac Świętego Marka zapełnia się akrobatami noszącymi oryginalne, cudownie zdobione maski.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 31.01-17.02 na trivago.pl
Hotel 3* od 237 zł
Hotel 4* od 520 zł
wlochy-wenecja

Wenecja (wen. Venezsia/Venexia, wł. Venezia, łac. Venetia) – miasto i gmina na północy Włoch nad Adriatykiem, stolica regionu Wenecja Euganejska.

2
Karnawał w Lucernie śmiało mógłby wygrać konkurs na najdziwniejszy karnawał świata. W tym roku zabawa rozpoczyna się tam 12 lutego i wtedy to właśnie na ulicach miasta pojawiają się dziwnie ucharakteryzowane postacie rodem z krainy Oz. Pierwszy dzień karnawału znany jest jako „Brudny Czwartek” i słynie z tak zwanej Parady Fritschi. Tego dnia ulicami miasta przechodzą tłumy bębniarzy i trębaczy wyglądających niczym żywe manekiny ucharakteryzowane na XV-wiecznych żołnierzy.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 12.02-17.02 na trivago.pl
Hotel 3* od 327 zł
Hotel 4* od 517 zł
szwajcaria-lucerna

Lucerna (niem. Luzern; nieoficjalnie: fr. Lucerne, wł. Lucerna) – miasto (61 tys. mieszkańców) w Szwajcarii, na zachodnim brzegu Jeziora Czterech Kantonów, nad zatoką, po obu stronach rzeki Reuss, u stóp góry Pilatus. Stolica kantonu Lucerna. Ośrodek turystyczno-wypoczynkowy o międzynarodowej sławie.

W Niemczech czas karnawału nazywany jest „Piątą Porą Roku” i w przeciwieństwie do tego, co jest nam znane, zaczyna się już 11.11 równo o godzinie 11:11. Prawdziwa zabawa startuje jednak dopiero w lutym i wieńczy ją tak zwany „Rosen Montag”. Kolonia pogrąża się wtedy w istnym szaleństwie, a miasto zalewa tłum ludzi w oryginalnych kostiumach. Nie brak również kolorowych parad no i oczywiście tradycyjnego Kölscha.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 11.02-18.02 na trivago.pl
Hotel 3* od 263 zł
Hotel 4* od 285 zł
niemcy-kolonia

Kolonia (niem. Köln, 1900-1919 Cöln; łac. za Rzymian najpierw: Oppidum Ubiorum, potem CCAA czyli Colonia Claudia Ara Agrippinensium, w średniowieczu: Coellen, kol. Kölle) – miasto na prawach powiatu w zachodnich Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, stolica Rejencji Kolonia.

Położona nad Renem Kolonia ma powierzchnię 405,17 km² (230,27 km² część lewobrzeżna, 174,90 km² część prawobrzeżna) i jest piątą co do wielkości obszaru gminą i czwartym pod względem liczby ludności miastem w Niemczech (po Berlinie, Hamburgu i Monachium).

Najwyższy punkt w mieście znajduje się na wysokości 118,04 m n.p.m. (Monte Troodelöh w obszarze chronionym Königsforst, przy granicy z miastem Bergisch Gladbach), zaś najniższy 37,5 m n.p.m. (dzielnica Worringen).

 Źródło: trivago.pl

 

 

 
 

Katagoria: rankingi miejsc wakacyjnych
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 590  razy.