TOP10 niesamowitych hoteli w zamkach w Polsce

Spośród setek zamków w Polsce, tylko w niektórych z nich można dzisiaj przenocować. Weekend we dwoje, podróż poślubna, wesele niczym para książęca – to zaledwie kilka z możliwości, które można wykorzystać na pobyt w tych niezwykłych hotelach naznaczonych historią.

trivago.pl wybrało 10 niesamowitych hoteli w zamkach, które pozwalają odbyć podróż w przeszłość i zamieszkać, choćby na jedną noc w miejscu, w którym rezydowali niegdyś królowie.TOP10 niesamowitych hoteli w zamkach

10
Zamek Joannitów
Zlokalizowany w Łagowie, w województwie lubuskim na wzgórzu pomiędzy dwoma jeziorami – Trześniowskim i Łagowskim. Obecny budynek składa się z budowli wybudowanej w XVII wieku w stylu gotyckim przez joannitów.

Nocleg dla dwóch osób od 200 zł/ trivago.pl

9
Zamek Bytów
Znajduje się w Bytowie, w północnej Polsce, mieści się na wzgórzu. Został zbudowany w stylu gotyckim i pochodzi z XIV wieku.

Nocleg dla dwóch osób od 220 zł/ trivago.pl
8
Zamek Karpniki
Miejscowość Karpniki jest położona u stóp Gór Sokolich, w województwie dolnośląskim, na styku trzech państw: Polski, Niemiec i Czech. Zamek otoczony jest malowniczą scenerią wzgórz. Historia zamku sięga XIV wieku. Wnętrza zamku kryją detale ze średniowiecza, renesansu, baroku i historyzmu.

Cena za nocleg dla dwóch osób od 450 zł/ trivago.pl
7
Zamek Gniew
Na wzgórzu, na obrzeżach malowniczego miasta Gniew, w województwie pomorskim. Zamek w Gniewie był najpotężniejszą twierdzą Zakonu Krzyżackiego na lewym brzegu Wisły. Zbudowany w XIII wieku. Był między innymi siedzibą rycerzy-mnichów, hetmanów, królów. W XVII wieku Jan Sobieski zbudował na Podzamczu nowy barkowy budynek dla swojej żony Marii Kazimiery.

Cena dla dwóch osób od 270 zł/ trivago.pl
6
Zamek Dubiecko
W Dubiecku, w województwie podkarpackim, otoczony szlakami turystycznymi. Został zbudowany w pierwszej połowie XVI wieku. W 1735 roku urodził się tu biskup i poeta Ignacy Krasicki.

Cena za nocleg dla dwóch osób od 230 zł/ trivago.pl
5
Zamek w Giżycku
Ten średniowieczny zamek jest zabytkiem Giżycka i Mazur, znajduje się w spokojnej okolicy, wśród przyrody, leży nad kanałem Łuczańskim, łączącym jeziora Niegocin i Kisajno. Został wzniesiony w XIII wieku przez Zakon Krzyżacki. Czterogwiazdkowy hotel St. Bruno stanowi odrestaurowaną i odbudowaną część zamku.

Cena za nocleg dla dwóch osób od 380 zł/ trivago.pl
4
Zamek Kliczków
Zamek leży w Borach Dolnośląskich, w spokojnej miejscowości Kliczków, obok Bolesławca, nad rzeką Bóbr. Historia zamku sięga XIII wieku. Neorenesansowa architektura tego miejsca połączona z nowoczesnością kusi tajemniczością.

Cena za nocleg dla dwóch osób od 295 zł/ trivago.pl
3
Zamek Książ
W Wałbrzychu, położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Pierwsze wzmianki historyczne na temat zamku pochodzą z 1288 roku. To jeden z największych zamków w Europie, trzeci pod względem wielkości w Polsce (po zamku w Malborku i Wawelu).

Cena za nocleg dla dwóch osób od 220 zł/ trivago.pl
2
Zamek Ryn
Zamek Ryn znajduje się na Mazurach, jest położony na wzgórzu, otoczony jeziorami Ryńskim i Ołów. To XIV-wieczny obiekt zamku krzyżackiego i jeden z największych hoteli mieszczących się w odrestaurowanych murach zamków, z historyczną architekturą.

Cena za nocleg dla dwóch od 414 zł/ trivago.pl
Zamek Moszna
Niedaleko Opola, mieści się 300 metrów od jeziora Kałużnik. Został wybudowany w połowie XVII wieku, posiada 99 bajkowych wieżyczek, przez co przez wielu nazywany jest polskim Disneylandem. To jeden z najbardziej znanych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej.

Cena za nocleg dla dwóch od 200 zł/ trivago.pl
  
Źródło: www.trivago.pl

Zdjęcia: Trivago; Jerzy Strzelecki (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 
 

Katagoria: rankingi miejsc wakacyjnych
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 4113  razy.