TOP5 kierunków safari 2016

Afryka Wschodnia znana jest jako jeden z najpopularniejszych kierunków na safari. Zachwyca nas dziką przyrodą i przyciąga możliwością odbycia niezapomnianej przygody. Największy serwis rezerwacji hoteli w Afryce – Jovago.com – przygotował zestawienie 5 bajecznych safari polecanych na 2016 rok.5
Safari w wielkim kraterze (Tanzania)
Park Narodowy Ngorongoro położony jest w największej kalderze świata. Ten obszar o ponad 20 km szerokości i 600 metrów głębokości, jest domem dla dziesiątek tysięcy zwierząt. To istne cudo natury i miejsce, którego nie można przegapić odwiedzając Tanzanię.
4
Wielka migracja w Serengeti (Tanzania/Kenia)
Jest takie wydarzenie, na które dwa razy w roku zjeżdżają się wszyscy pasjonaci fotografii, natury i dzikich zwierząt. To odbywająca się na pograniczu Kenii i Tanzanii Wielka Migracja. Z równin Serengeti do Masai Mara, a kilka miesięcy później w przeciwnym kierunku, w poszukiwaniu wody, przemieszczają się tysiąc zebr, antylop gnu i innych roślinożerców. To widowisko rodem z najwyższej kasy programów przyrodniczych. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie będziemy podczas takiego safari sami. Okres Wielkiej Migracji przyciąga do Kenii i Tanzanii tysiące turystów.
3
Słonie i Kilimandżaro (Kenia)
Jak to jest obudzić się o świcie widząc za oknem jedno z najpotężniejszych zwierząt na świecie a na horyzoncie wyłaniające się zza chmur Kilimandżaro? Wszyscy ci, których fascynuje ta wizja, powinni udać się do Parku Narodowego Amboseli w Kenii. Poza słoniami można tam zobaczyć lwy, żyrafy, bawoły, nosorożce i wiele więcej.
2
Spotkanie z szympansami (Uganda)
Podobnie jak w przypadku goryli, jeden z parków narodowych w Ugandzie - Kibale - daje szansę zbliżenia się do szympansów. Te radośnie i pogodnie wyglądające ssaki, genetycznie są najbliższe człowiekowi i choćby z tego względu warto je zobaczyć.
Poszukiwania goryli górskich (Ruanda/Uganda)
Park Narodowy Bwindi w Ugandzie to jedno z ostatnich miejsc na świecie, w którym można oglądać goryle górskie w ich naturalnym środowisku. Poza nim, te fantastyczne ssaki żyją jeszcze jedynie w Parku Narodowym Wirunga, na pograniczu Ruandy, Ugandy i Demokratycznej Republiki Konga. Choć poszukiwania goryli należą do jednych z najdroższych safari (ceny zaczynają się od ok. $700 za dwa dni poza sezonem), to sama możliwość przebywania na wyciągnięcie ręki od tych majestatycznych i potężnych stworzeń zapewnia niezapomniane wspomnienia.
 O Jovago

Jovago.com to internetowy serwis rezerwacji hoteli z biurami m.in. w Lagos (Nigeria), Nairobi (Kenia) czy Dakarze (Senegal). Firma została założona przez African Internet Group i uzyskała wsparcie inwestycyjne MTN oraz Millicom. Aktualnie Jovago jest największym serwisem rezerwacji hoteli w Afryce, dbając o jak najlepsze doświadczenia podróżnych poprzez oferowanie szybkich, przejrzystych i prostych usług rezerwacji hoteli. Jovago oferuje ponad 25.000 hoteli na terenie całej Afryki oraz ponad 200.000 na całym świecie.

 
 

Katagoria: rankingi miejsc wakacyjnych
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 5655  razy.