TOP5 zabaw karnawałowych w Europie – 2016

Myśląc o karnawale zapewne nasuwa nam się na myśl Rio de Janeiro, czy sąsiednie Niemcy. Gdzie w Europie karnawał jest obchodzony równie hucznie, jak w wyżej wymienionych miastach?

Wyszukiwarka hoteli trivago.pl przygotowała zestawienie 5 zabaw karnawałowych w europejskich miastach. Dokąd warto się udać i ile będzie kosztował nas nocleg – o tym poniżej.

 

 5 Niezwykłych Zabaw Karnawałowych w Europie

5
Belgia Binche
Karnawał odbywa się tutaj w dniach 7, 8, i 9 lutego. Binche to miasto w zachodniej Belgii, w prowincji Hainaut. Początki karnawału sięgają tutaj XVI wieku. W 2008 roku wydarzenie zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. To jedno z najstarszych ulicznych wydarzeń tego typu w historii.
Ulice wypełniają się mieszkańcami miasta i turystami, którzy zgodnie z tradycją występują w przebraniach. Niekiedy spotkamy również mężczyzn, którzy dla zabawy zakładają szykowne, damskie stroje. Na Dzień przed Środą Popielcową na ulicach miasta zobaczymy tzw. Gilles w swoich specyficznych strojach i maskach z wosku. Punktem kulminacyjnym jest wieczorny taniec Gilles na Grand Place.

Hotele niedaleko Binche na 7 lutego na trivago.pl – na imprezę otwarcia:
Hotel 2-gwiazdkowy: Del Mar (najniższa cena 246 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 3-gwiazdkowy: Florentia (najniższa cena 169 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 4-gwiazdkowy: Astor (najniższa cena 401 zł za pokój dwuosobowy)
Binche Belgia

Binche – miasto w zachodniej Belgii, w prowincji Hainaut, położone 16 km na południowy wschód od Mons.

4
Włochy Viareggio
Viareggio to przepiękne toskańskie miasto, które leży na wybrzeżu Włoch, nad morzem Tyrreńskim. Co roku odbywa się tutaj karnawał, którego korzenie sięgają 1873 roku. Tradycja rozpoczęła się swego rodzaju buntem w kierunku wybranych rządzących. Najubożsi mieszkańcy przedstawili ich w formie gigantycznych lal, co miało na celu ośmieszyć poborców podatku. Od tamtego momentu, rezydenci Viarregio zachowali tradycję, ale jednocześnie przemienili ją w gigantyczną fiestę pełną tańców i kolorów na znak pokoju, zjednoczenia i miłości. Podczas niesamowitej parady karnawałowej w roli głównej możemy zobaczyć karykaturalne lalki o gigantycznych rozmiarach. Przedstawiają one zazwyczaj osoby znane, a najczęściej polityków. Kukły o rozmiarach wynoszących nawet 20 metrów wysokości są wykonane w taki sposób, że kręcą głowami, poruszają rękami i otwierają usta w przemówieniach. Karnawał odbywa się w dniach 7, 14, 21 i 28 lutego oraz 5 marca. Obok parad ze słynnymi lalkami, odbywają się również zabawy z maskami, przedstawienia teatralne, czy wydarzenia kulinarne.

Hotele w pobliżu centrum Viareggio na 7 lutego na trivago.pl – na imprezę otwarcia:
Hotel 2-gwiazdkowy: Del Mar (najniższa cena 246 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 3-gwiazdkowy: Marchionni (najniższa cena 247 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 4-gwiazdkowy: Astor (najniższa cena 401 zł za pokój dwuosobowy)
wlochy-viareggio

Viareggio – miasto i gmina we Włoszech, w regionie Toskania, w prowincji Lukka. Teren miasta rozciąga się całkowicie na nizinie aluwialnej wybrzeża toskańskiego.

3
Portugalia Funchal
Co roku, w portugalskim mieście, które leży na południowym wybrzeżu wyspy Madera odbywa się huczna zabawa karnawałowa. Karnawał rozpoczyna się w sobotę, 3 lutego, a kończy 10 lutego. W tym czasie na ulicach miasta zobaczymy, określane przez wielu, istne szaleństwo. W paradach uczestniczą najlepsze zespoły samby i grupy taneczne w olśniewających kostiumach. Cała zabawa jest przepełniona niesamowitymi kostiumami, uśmiechniętymi ludźmi i dźwiękami wydobywającymi się z uderzanego pałkami bębna. Nie bez powodu ten portugalski karnawał jest porównywany do samego Rio.

Hotele w pobliżu centrum Funchal na 6 lutego na trivago.pl – na imprezę otwarcia:
Hotel 2-gwiazdkowy: Sirius (najniższa cena 140 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 3-gwiazdkowy: Residencial Melba (najniższa cena 102 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 4-gwiazdkowy: A Casa do Caseiro (najniższa cena 147 zł za pokój dwuosobowy)
Funchal Portugalia

Funchal – miasto w Portugalii, na południowym wybrzeżu wyspy Madera.

2
Francja Nicea
Karnawał w Nicei należy do jednego z największych na świecie. W okresie od 12 do 28 lutego na Lazurowym Wybrzeżu możemy więc być świadkami niezapomnianego widowiska. Oprócz tradycyjnych, kolorowych parad przez miasto, którym towarzyszą artyści z wielu krajów, możemy zobaczyć znacznie więcej. Do najsłynniejszych wydarzeń w czasie karnawału należą Parada Światła i Bitwa Kwiatowa. Pierwsza, to widowisko, w którym możemy być świadkiem pochódu niesamowitych kukieł i artystów. Wszystkiemu towarzyszą przepiękne światła. Bitwa Kwiatowa natomiast to parada, podczas której jadące w korowodzie osoby w przebraniach, rzucają kwiaty w publiczność. Całej zabawie sprzyjają niesamowite widoki, z jednej strony plaże Morza Śródziemnego, a z drugiej pasma górskiego Prealp Nicejskich. Parady trwają dzień i noc.

Hotele w pobliżu Placu Massena na 12 lutego na trivago.pl – na imprezę otwarcia:
Hotel 2-gwiazdkowy: Dante (najniższa cena 160 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 3-gwiazdkowy: Azurea Ex Frank Zurich (najniższa cena 200 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 4-gwiazdkowy: B4 Nice Park (najniższa cena 235 zł za pokój dwuosobowy)
francja-nicea

Nicea (fr. Nice, wł. Nizza, prow. Niça, Nissa) – miasto we Francji, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie.

Włochy Wenecja
Karnawał rozpoczyna się tutaj 23 stycznia, a kończy 9 lutego. W tym okresie będą trwać zabawy na świeżym powietrzu, widowiskowe parady i imprezy zamknięte. Symbolem weneckiego karnawału są maski. Ma to przyświecać ogólnej idei wydarzenia, a więc poczuciu wolności. W średniowieczu, bo na ten czas datowane są początki tej zabawy w słynnym mieście na wodzie, maski pozwalały zatrzeć różnice pomiędzy grupami społecznymi. Dzisiaj oprócz nich uczestnicy zakładają peruki i kostiumy. Plac Świętego Marka jest głównym miejscem, w którym odbywają się zabawy. To tutaj zobaczymy najbardziej niezwykłe kostiumy i spektakularne maski. Karnawał rozpoczyna się paradą na Placu Świętego Marka, która oznacza wielkie wejście w czas niesamowitych zabaw i tańców. Na zakończenie weneckiego karnawału zabrzmią dzwony na bazylice Placu Świętego Marka, a o północy na niebie rozbłysną światła sztucznych ogni.

Hotele w pobliżu Placu Świętego Marka na 23 stycznia na trivago.pl – na imprezę otwarcia:
Hotel 2-gwiazdkowy: Hotel Henry (najniższa cena 245 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 3-gwiazdkowy: Conterie (najniższa cena 227 zł za pokój dwuosobowy)
Hotel 4-gwiazdkowy: San Sebastanio Garden (najniższa cena 486 zł za pokój dwuosobowy)
wlochy-wenecja

Wenecja (wen. Venezsia/Venexia, wł. Venezia, łac. Venetia) – miasto i gmina na północy Włoch nad Adriatykiem, stolica regionu Wenecja Euganejska.

  
Źródło: www.trivago.pl
 
 

Katagoria: rankingi miejsc wakacyjnych
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 3625  razy.