TOP7 Walentynkowych wyjazdów

Paryż, od lat noszący miano miasta zakochanych, na Walentynki staje się chyba najbardziej romantycznym miejscem świata. Ale czy na pewno?

Jakie mamy alternatywy dla spędzenia tego dnia pod Wieżą Eiffla? Specjaliści z trivago.pl przygotowali kilka propozycji na spędzenie walentynkowego weekendu w europejskich miastach.7
Ze względu na swoją historię, Wilno pozostaje bliskie sercom Polaków. To miasto Mickiewicza i Słowackiego, miejsce z jedną z najpiękniejszych europejskich starówek i perła Europy Środkowo-Wschodniej. W 2009 Wilno zdobyło również tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 13.02-15.02 na trivago.pl
Hotel 4* od 173 zł
Hotel 5* od 392 zł
litwa-wilno

Wilno (lit. Vilnius, biał. Вільня, ros. Вильнюс, Вильна, Вильно, łot. Viļņa, niem. Wilna, jid. ווילנע = Wilne, hebr. וילנה = Wilne, łac. Vilna) – stolica Litwy.

6
Czy jest coś, co kojarzy nam się z pięknem Włoch bardziej niż Toskania? Mająca ponad 4 tysiące lat historii Florencja, to położone u stóp Apeninów miasto o wyjątkowym uroku. Smakowita florencka kuchnia idealnie nada się na walentynkową kolację, a przy tak dużym nagromadzeniu restaruacji i knajpek, odwiezający nie powinni mieć problemu ze znalezieniem czegoś przytulnego.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 13.02-15.02 na trivago.pl
Hotel 4* od 197 zł
Hotel 5* od 608 zł
wlochy-florencja

Florencja (wł. Firenze, MAF: [fiˈrɛnʦe]) – miasto w środkowych Włoszech, nad Arno, u stóp Apeninów, stolica Toskanii i prowincji Florencja,

W XI wieku odzyskała znaczenie jako ośrodek handlu, przede wszystkim z uwagi na swoje położenie – na drodze z Francji do Rzymu. W 1078 rozpoczęto budowę nowych fortyfikacji. Od 1115 miasto uzyskało status niezależnego miasta,od 1167 weszło w skład Ligi Lombardzkiej a w 1183 Florencja ogłosiła się komuną miejską. Mimo trwających w tym okresie zatargów pomiędzy stronnictwami gwelfów i gibelinów, licznych sporów i wojen, był to trwający wiele stuleci czas rozkwitu i rozwoju miasta. Oprócz handlu w XII wieku rozwinęło się sukiennictwo a później także jedwabnictwo. W XIII wieku powstały pierwsze domy bankowe. W 1252 rozpoczęto bicie złotych monet – florenów, które szybko stały się główną monetą Europy. W mieście działali Brunetto Latini, Dante Alighieri, Giotto di Bondone i Arnolfo di Cambio. Jednocześnie narastał konflikt pomiędzy bogatymi cechami rzemieślniczymi i pozbawioną praw ubogą ludnością.

 

5
Budapeszt ze względu na wiele tanich połączeń lotniczych pozostaje na liście naszych ulubionych kierunków – nie tylko na Walentynki. W połowie lutego miasto może być dość chłodne, jednak kolacja z kieliszkiem Tokaja czy relaks w jednej z popularnych w regionie łaźni, rozgrzeją zmarznięte kości.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 13.02-15.02 na trivago.pl
Hotel 4* od 236 zł
Hotel 5* od 169 zł
wegry-budapeszt

Budapeszt (węg. Budapest; przymiotnik: budapeszteński) – stolica i największe miasto Węgier, położone w północnej części kraju, nad Dunajem.

Dunaj, który przepływa przez miasto od północy na południe na długości 28 km, dzieli je na dwie wyraźnie różniące się części. Lewobrzeżny Peszt położony jest na równinie (część Wielkiej Niziny Węgierskiej), która na północy przechodzi w tzw. wzgórza Gödöllő (Gödöllői-dombság – geograficznie należące już do Średniogórza Północnowęgierskiego). Zaś prawobrzeżna Buda położona jest na wzgórzach budańskich (Budai-hegység).

4
Tallin, jako stolica, idealnie łączy w sobie to, co tradycyjne z nowoczesnością. Fantastyczna średniowieczna starówka i zabytkowe drewniane domy kontrastują tam ze współczesną architekturą i licznymi terenami rekreacyjnymi. Miłośnikom długich spacerów, miasto ma do zaoferowania malownicze wybrzeże z widokiem na Zatokę Fińską, a dla mających więcej czasu poleca się również rejs promem do Helsinek.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 13.02-15.02 na trivago.pl
Hotel 4* od 147 zł
Hotel 5* od 312 zł
estonia-tallin

Tallinn (est. Tallinn [ˈtɑlʲˑinˑ], od 1219 do 1918 Rewel est. Reval, także Lindanäs, Lyndanise, Kalevanlinna oraz Koływań[1]) – stolica Estonii i port nad Morzem Bałtyckim (na południowym brzegu Zatoki Fińskiej).

3
Przytulne kawiarnie, tort Sachera i sobotnie popołudnie na Stephansplatz. Wiedeń oferuje przyjezdnym wszelkie możliwe rozrywki – od relaksu nad Dunajem, przez wieczory w operze, aż po szalone rozrywki. Tego miasta zwyczajnie nie da się nie lubić. Miłośników spacerów z pewnością zainteresują liczne lokalne parki – Volksgarten, Burggarten oraz Prater, którego cześcią jest również jedno z najbardziej popularnych europejskich wesołych miasteczek.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 13.02-15.02 na trivago.pl
Hotel 4* od 181 zł
Hotel 5* od 409 zł
austria-wieden

Wiedeń (niem. Wien, dialekt Wean) – stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem.

W Wiedniu można znaleźć budowle reprezentujące wszystkie najważniejsze style architektoniczne, począwszy od romańskiego kościoła św. Ruprechta przez gotycką katedrę św. Szczepana, barokowy kościół św. Karola, klasycystyczny parlament aż do budynków współczesnych. W XIX wieku architektura wiedeńska stała się inspiracją dla innych miast byłego Imperium Austro-węgierskiego, takich jak Budapeszt, Kraków czy Lwów. Zabytki znajdują się przeważnie w centrum (niem. Innere Stadt).

Centrum historycznego Wiednia było otoczone murami obronnymi, które zostały zburzone w 1857 roku, by umożliwić miastu dalszy rozwój terytorialny i docelowo wchłonąć okoliczne miejscowości. W miejsce murów obronnych powstała szeroka aleja Ringstraße, wzdłuż której powstały reprezentacyjne budowle użyteczności publicznej, w tym ratusz, Burgtheater, Uniwersytet, parlament, muzeum sztuki i Opera.

2
Uroków Rzymu nie trzeba chyba wymieniać – od lat pozostaje on bowiem jednym z najpopularniejszych weekendowych kierunków Polaków. W lutym temperatury oscylują w okolicach 10 st. Celsjusza, co czyni go miłą odskocznią od polskich mrozów. Zakochani mogą zaszyć się w jednej z licznych włoskich restauracji w okolicy Placu Hiszpańskiego bądź Campo de Fiori.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 13.02-15.02 na trivago.pl
Hotel 4* od 152 zł
Hotel 5* od 481 zł
wlochy-rzym

Rzym (wł., łac. Roma) – stolica i największe miasto Włoch, położone w środkowej części kraju w otoczeniu wzgórz, nad Tybrem, ośrodek administracyjny i polityczny (siedziba prezydenta, ministerstw i urzędów); stolica i główne miasto regionu administracyjno-historycznego Lacjum.

Miasto położone w środkowych Włoszech, nad rzeką Tyber, w jej dolnym biegu, na wyżynnym, wapiennym obszarze niedaleko wybrzeża morskiego. Stolica kraju i siedziba najważniejszych instytucji życia politycznego i gospodarczego; drugi po Mediolanie ośrodek finansowy i gospodarczy państwa (ważny ośrodek przemysłu samochodowego, elektrotechnicznego, włókienniczego, spożywczego i innych). Wielki węzeł komunikacji lotniczej (2 porty lotnicze: Fiumicino oraz Ciampino), kolejowej (dworzec Termini) i drogowej. Rzym posiada także metro (obecnie 2 linie, trzecia aktualnie w budowie). Światowy ośrodek turystyczny z bardzo bogatymi zabytkami starożytności i średniowiecza (kościoły, bazyliki, Koloseum, pałace, akwedukty, fontanny i wiele innych budowli), niezwykle bogate muzea, nowoczesne osiedla mieszkaniowe na przedmieściach.

Rzym to tętniące życiem miasto, w którym znaleźć można zarówno spokojne, skromne okolice, jak i ekskluzywne dzielnice, które znane są z filmów, jak np. Rzymskie wakacje czy Słodkie życie.

 

 

Belgijska Brugia, to położone nad Morzem Północnym miasto, które ze względu na licznie rozbudowaną sieć kanałów okrzyknięte zostało mianem „Flamandzkiej Wenecji”. Brukowane ulice, liczne zabytki, no i słynna belijska czekolada, czynią to miejsce wyjątkowo uroczym i wartym odwiedzenia szczególnie w czasie Walentynek. Miasto prezentuje się fantastycznie zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami. Większość budynków jest wtedy podświetlona i stwarza niepowtarzalny klimat.

Ceny noclegu dla 2 osób w dniach 13.02-15.02 na trivago.pl

Hotel 4* od 409 zł
belgia-brugia

Brugia (nider. Brugge, wym. [ˈbrʏʝə]; fr. Bruges) – miasto w północno-zachodniej Belgii, ośrodek administracyjny prowincji Flandria Zachodnia. Z powodu obfitości kanałów w historycznej części miasta nazywane jest flamandzką Wenecją.

 Źródło: trivago.pl

 

 

 
 

Katagoria: rankingi miejsc wakacyjnych
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 707  razy.