Trebinje 2
 

Bośnia i Hercegowina

Stolica:  Sarajewo
Język: bośniacki, chorwacki, serbski
Waluta: marka zamienna
Strefa czasowa latem: +2 godziny
Strefa czasowa zimą: +1 godziny
 

Trebinje (serb. Требиње) – miasto w południowej Bośni i Hercegowinie, nad rzeką Trebišnjica, na wschód od Dubrownika (Chorwacja).

W miejscowości odnotowuje się ślady osadnictwa rzymskiego, w tym klasztor (monaster) Tvdoš, zbudowany w IV w., następnie wielokrotnie zniszczony i odbudowywany.

 

Poleca trivago.pl

Trebinje jest mniej znanym kierunkiem wśród turystów. Znajduje się jednak tylko 28 kilometów od Dubrownika. Rzeka Trebisnjica przepływa przez samo serce miasta, nadając mu niesamowitego uroku. Ponadto, Trebinje położone jest pośród malowniczych gór.

Październikowa i listopadowa pogoda służy długim spacerom i wędrówką. Trebinje słynie z zabytkowego kamiennego mostu w Arslanagicia, który został wzniesiony w 1574 roku. Co ciekawe, w latach 60. XX wieku, za sprawą zapory wybudowanej w mieście, most został przeniesiony bliżej miasta, kamień po kamieniu, tak by móc zachować ten niesamowity zabytek takim jakim był. Ponadtno miasto ciekawi swoją historią, a w miejscowości można spotkać ślady osadnictwa rzymskiego. W szczególności klasztor Tvdos, który pochodzi z IV w., odbudowany po zniszczeniu.


Zobacz lokalizację
Zarezerwuj miejsce w hotelu
 
 
 

Katagoria: miasta, w Europie
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1518  razy.