Warszawskie muzea, które koniecznie musisz odwiedzić

W Warszawie znajduje się mnóstwo różnych muzeów. Zobaczenie ich wszystkich zajęłoby co najmniej kilka dni bezustannego zwiedzania, jednak kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę. Dowiedz się, które muzea musisz koniecznie zobaczyć, mieszkając lub odwiedzając stolicę Polski.

 

Muzeum Powstania Warszawskiego

Zostało otwarte w 2004 roku i do tej pory cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Dawniej w budynku mieściła się elektrownia tramwajowa. Ekspozycja skupia się na zaprezentowaniu 63 dni walki powstańców warszawskich z niemieckim okupantem, ale także przedstawia codzienne życie ludzi w tym okresie. Muzeum Powstania Warszawskiego jest w pełni multimedialne, znajdujące się tam eksponaty są ukazane w ciekawy, nietuzinkowy sposób. Połączenie obrazu i dźwięku pozwala zwiedzającym na wczucie się w realia powstania. Muzeum z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

 

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum istnieje już od kilku lat, jednak większe zainteresowanie uzyskało dopiero w 2013 roku, gdy zostało przeniesione do nowo wybudowanego budynku. Wystawa jest częściowo interaktywna. Prezentuje 1000-letnią historię Żydów na terenie Polski, a także przedstawia ich kulturę. Muzeum POLIN walczy ze stereotypami, uprzedzeniami i ksenofobią do narodu żydowskiego. Ponadto pragnie pomagać polskim Żydom w rozwinięciu ich tożsamości narodowej.

 

Centrum Nauki Kopernik

Otwarte w 2010 roku muzeum zachwyci nie tylko dzieci! Centrum Nauki Kopernik to połączenie tradycyjnego muzeum z laboratorium naukowym. Takie dziedziny naukowe jak biologia, fizyka, chemia czy astronomia nie będą już tajemnicą. Centrum zostało stworzone po to, by odkrywać – możemy dotykać eksponaty, przeprowadzać eksperymenty, a tym samym poszerzać swoją wiedzę w praktyczny i interesujący sposób. Na terenie obiektu znajduje się także planetarium.

 

Muzeum Fryderyka Chopina

Miejsce zachwyci nie tylko fanów Fryderyka Chopina. To muzeum, w którym poznamy życie i twórczość tego wielkiego wirtuoza, a podczas zwiedzania wszystkie nasze zmysły zostaną pobudzone. Nadzwyczajną atmosferę tworzy muzyka, zapach ulubionych kwiatów Chopina (fiołków), a także gra świateł. Muzeum Fryderyka Chopina jest jednym z najnowocześniejszych w Europie – ekspozycje są multimedialne.

 

Muzeum Wojska Polskiego

To miejsce, które zachwyci wszystkich interesujących się militariami oraz historią Polski. To jedyne muzeum na terytorium naszego kraju, które prezentuje historię Wojska Polskiego od samych jego początków (czyli od X wieku). Zostało w nim zebranych ponad 250 tys. eksponatów!

 

Do zwiedzania potrzebny jest czas!

To tylko niektóre muzea godne polecenia – jest ich o wiele więcej. Na zwiedzanie jednego z nich należy przeznaczyć kilka godzin. Jeżeli mieszkasz w Warszawie, odwiedzenie opisanych wyżej muzeów nie jest tak bardzo problematyczne. Jednak, gdy nie zamieszkujesz stolicy, jeden dzień nie wystarczy. W tym celu warto wybrać się na dłuższy wypad (albo chociaż na weekend) i wynająć pokój w hotelu.

 

Artykuł powstał we współpracy z Best Western Felix.

 

 
 

Katagoria: Gdzie warto pojechać
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1758  razy.