Wyspy Kanaryjskie – co warto zwiedzić?

Podróż na  hiszpański Archipelag Wysp Kanaryjskich to marzenie wielu turystów. Przez cały rok panuje tutaj łagodny klimat, dlatego nawa Wyspy Wiecznej Wiosny jest równie adekwatna jak nazywanie tego Archipelagu, leżącego na Oceanie Atlantyckim, Wyspami Rajskimi. Najcieplejsze miesiące, lipiec i sierpień, sprzyjają wypoczynkowi na rozległych plażach.

 

Nadają się do tego typu wypoczynku wyspy leżące w południowej części, która jest sucha i słoneczna niemal przez cały rok – Teneryfa lub Gran Canaria. Górzyste ukształtowanie terenu jest wspaniałą okazją do odbycia niezapomnianych wycieczek. Kto jednak będzie wolał odpoczynek w chłodniejszym miejscu, wybierze północną część Archipelagu. La Palma, wyspa, którą lubi deszcz, idealnie nadaje się na romantyczne spacery pod wspólnym parasolem.

Językiem urzędowym jest język hiszpański, jednak mieszkańcy prowincji Las Palmas i Santa Cruz de Tenerife doskonale rozumieją turystów niemieckojęzycznych i mówiących po angielsku. Nie wszystkie wyspy są zamieszkane, cześć z nich zamieszkiwana jest okresowo, co wiąże się z ruchem turystycznym.

 

Na baśniowej Gran Canarii

Turyści, zwiedzający Las Palmas, stolicę wyspy, znajdą w mieście rozrywki, spełniające wszelkie oczekiwania. Podróżni, oczekujący po stolicy światowego życia, mogą skorzystać z ofert licznych dyskotek, restauracji, eleganckich hoteli i wielkich centrów handlowych. Spotkania na plaży, noszącej nazwę Playa de las Canteras, gwarantują odpoczynek i możliwość spędzenia czasu wśród przyjaciół.

Miłośnicy historii z pewnością odwiedzą najstarszą część miasta, Veguetę. Wrażeń dostarczy Katedra św. Anny i kaplica św. Antoniego, w której Krzysztof Kolumb modlił się o pomyślność przed swoimi podróżami. Wielką atrakcją jest dom Kolumba i muzeum poświęcone wielkiemu odkrywcy.

 

Spacer pod „los balcones”

Stolicą wyspy La Palma jest Santa Cruz de La Palma, portowe miasto o niepowtarzalnej atmosferze. Turysta ma okazję poznać szesnastowieczne budowle – kościół El Salvador i sanktuarium Nuestra Senora de Las Nieves. Szczęśliwcy, raz na pięć lat mogą uczestniczyć w procesji, w czasie której niesiona jest figura, wyobrażająca patronkę miasta i wyspy. Liczne muzea, galerie sztuki i wystawy dopełniają życie kulturalne miasta. A zakochani uwielbiają przechadzać się starodawnymi uliczkami, pod hiszpańskimi balkonami, przypominającymi słynne ogrody Semiramidy, ciężkimi od kwiatów i spowitymi w ich aromat.

 

Na wyspie Kolumba

Nie można ominąć La Gomery, wyspy, którą UNESCO dwukrotnie umieściło wśród miejsc Światowego Dziedzictwa. Powody takiego wyróżnienia są dwa: Las laurowy, Garajinay oraz „El Silbo”, język gwizdany, jedyny taki na świecie. Turyści uczestniczą w specjalnych pokazach używania gwizdanego języka, próbują tradycyjnych potraw i poznają niezwykłe dzieje wyspy. Honorowym obywatelem stolicy La Gomery – San Sebastian – jest Krzysztof Kolumb, który właśnie tutaj miał swój dom i korzystał ze studni, której wodą, jak głosi miejscowa legenda, poświęcono Amerykę. Na podróżników czekają nie tylko piętnastowieczne zabytki. Wyspa słynie z luksusowych hoteli, kortów tenisowych i pól golfowych. W porcie swoje miejsce znajdą nowoczesne jachty. Jednak to nie tylko wyspa bogaczy. Dawny raj hippisów i dzisiaj przyciąga ludzi wolnych i spragnionych wrażeń, a zielona wyspa zadowoli wszystkich, oferując atrakcje na każdą kieszeń.

30 kwietnia można spotkać czarownice całego świata. Noc Walpurgii jest okazją do poznania magicznych i tradycyjnych zarazem metod leczenia, które do dzisiaj stosowane są przez czarownice z La Gomery.

 

Portal WyspyTurystyczne.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu
 
 

Katagoria: Gdzie warto pojechać
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 4732  razy.